I Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego w Głogowie Małopolskim

W niedzielę (14.04.2024) w naszym Sanktuarium odbyło się I Głogowskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego w Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej. W tym dniu na placu kościelnym oraz w rynku można było podziwiać motocykle, którymi przyjechali do Głogowa Małopolskiego uczestnicy zlotu.

Wydarzenie rozpoczęła Mszą Świętą w której modliliśmy się za wszystkich uczestników zlotu, a następnie odbyło się poświęcenie motocykli. Po uroczystościach w naszej świątyni odbył się widowiskowy przejazd ulicami naszego miasta i okolic, który był prowadzony przez gospodarzy zlotu: członków Głogowskiej Grupy Motocyklowej „ISKRA”, których pasażerami byli ks. Przemysław Drąg – proboszcz i Pan Paweł Baj – burmistrz Głogowa Małopolskiego.

„Wydarzenie zgromadziło liczne grono pasjonatów motocykli nie tylko z terenu Podkarpacia, ale i z całej Polski. Na placu przy Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej, bocznych uliczkach i głogowskim rynku można było podziwiać około 800 motorów, a w samej paradzie wzięło udział około 400. Tak duża liczba uczestników świadczy o sukcesie pierwszej tego typu inicjatywy w Gminie Głogów Małopolski” – informuje prezes GGM „Iskra” Teresa Tęcza.

Na zakończenie zlotu uczestnicy mogli się posilić, zdobyć pamiątkowe gadżety.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez lokalną grupę motocyklową „Iskra”, Gminę Głogów Małopolski oraz parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Małopolskim.

Galeria zdjęć: I Rozpoczęcie Sezonu Motorowego w Głogowie Małopolskim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.