Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela Miłosierdzia Bożego symbolizuje wyjątkowy moment, w którym skupiamy się na niezmierzonej miłości Boga. Jest to czas, aby przypomnieć sobie o nieskończonej łasce, którą Bóg ofiarowuje każdemu z nas. Poprzez uczestnictwo w liturgii, modlitwę i refleksję nad Ewangelią, wierzący mają okazję do odkrycia głębi miłosierdzia i zrozumienia jego roli w naszym życiu.
Niedziela Miłosierdzia Bożego ma swoją genezę w objawieniach, jakie miała polska mistyczka i święta siostra Faustyna Kowalska. Święta Faustyna, będąc zakonnicą ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, miała serię wizji, w których Jezus Chrystus ukazywał jej swoje miłosierdzie i nakazywał rozpowszechnianie kultu Bożego Miłosierdzia.

Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto Parafialnego Zespołu Caritas. W naszej parafii o godz. 15.00 odbyło się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, Msza Święta z oprawą Parafialnego Zespołu Caritas, a następnie spotkanie przy stole z osobami starszymi. W nasze świętowanie włączyli się również wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej w Głogowie Małopolskim.

Galeria zdjęć: Niedziela Miłosierdzia Bożego

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.