OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 lutego 2023
r.

 1. Przeżywamy V Niedzielę zwykłą. Msze święte bez zmian. O godzinie 10.30 Katecheza Przedślubna dla narzeczonych. Wieczorem o 17.20 różaniec i zmiana tajemnic różańcowych. Ostatnia Msza święta o godzinie 18.00.
 2. W ciągu tygodnia msza święta rano o 6.30 i 7.15 oraz wieczorem o godzinie 18.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Głogowskiej.
 3. W sobotę przypadnie Światowy Dzień Chorego. Dodatkowa Msza św. o godz. 11.00. Modlitwą obejmiemy wszystkich chorych i ludzi starszych z naszej parafii, z naszych rodzin i znajdujących się w naszym Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym. O godz. 10.30 możliwość spowiedzi świętej. Prosimy, aby rodziny i sąsiedzi ludzi chorych i starszych zorganizowali im i umożliwili uczestnictwo w tej Mszy św.
 4. Dziękujemy za dzisiejszą składkę miesięczną na cele diecezjalne.
 5. Za tydzień prosimy o składkę na rzecz prowadzonych prac w parafii.
 6. Dziękujemy Rodzinom z ul. Kochanowskiego za pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy za tydzień – w sobotę na godzinę 9.00 Rodziny z ul. Modrzewiowej nr 1 – 11.
 7. Spotkanie Parafialnego Koła Caritas w środę po Mszy św. wieczornej.
 8. Siostra Dyrektor Parafialnego Przedszkola im. św. Michała Archanioła informuje, że prowadzony jest nabór dzieci na rok szkolny 2023/24. Karty zapisu dziecka wraz z bliższą informacją można uzyskać osobiście w kancelarii Przedszkola w godzinach od 8.00 do 15.00 lub na stronie internetowej przedszkola (przedszkole-michala.pl – zakładka „DO POBRANIA”). Informację można także uzyskać pod numerami telefonów: 17 851 60 40 lub 797 907 026. Informacja o naborze została umieszczona w gablocie, w naszym biuletynie parafialnym oraz na stronie internetowej Sanktuarium. Nabór będzie trwał do 15 lutego – a gdy będą jeszcze wolne miejsca – będzie kontynuowany również w późniejszym terminie.
 9. Dziękujemy Różom za udział w adoracji Najświętszego Sakramentu i przypominamy, że w tym tygodniu dyżur adoracyjny pełnią; w poniedziałek – Róża św. Faustyny (U. Bąk), we wtorek – św. Wojciecha (A. Bosek), w środę – św. Jadwigi (A. Winiarska), w czwartek – św. Judy Tadeusza (Z. Siłka), w piątek – bł. Karoliny (S. Bazan) i w sobotę – św. Katarzyny (I. Kłeczek).
 10. W tym tygodniu odbędą się spotkania w grupach dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. We wtorek po Mszy wieczornej grupa ks. Michała, a w czwartek po Mszy wieczornej grupa ks. Dariusza. Obecność obowiązkowa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29 stycznia 2023
r.

 1. Przeżywamy IV Niedzielę zwykłą. Msze święte w porządku niedzielnym. Zamiast Nieszporów od 17.30 – 18.00 będziemy śpiewali kolędy.
 2. W ciągu tygodnia Msza św. o 6.30 i 7.15 i wieczorem o 18.00. W środę z Nowenną do Matki Bożej.
 3. W tym tygodniu przypadnie pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi – codziennie przed ranną i wieczorową Mszą świętą. Spowiedź w czwartek i piątek od godziny 17.00 – 18.00. W Święto Ofiarowania Pańskiego – we czwartek – Msze święte o godzinie 6.30, 8.00, 16.00i 18.00. Podczas każdej Mszy świętych poświęcenie gromnic. W Święto Ofiarowania Pańskiego Kościół modli się w intencji osób konsekrowanych. Składka według zarządzenia z 2 lutego jest przeznaczona na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się o godzinie 17.00. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie. Zapraszamy mężczyzn na Różaniec i męskie pielgrzymowanie. Szczegóły na plakacie.
 5. Dziękujemy Rodzinom z ulicy Polnej za pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy za tydzień – w sobotę na godzinę 9.00 Rodziny z ulicy Kochanowskiego.
 6. Wyrażamy wdzięczność Różom pełniącym dyżur adoracyjny w ubiegłym tygodniu. Zapraszamy do modlitwy Róże: w poniedziałek – św. Zeli i L. Martin (Z. Kogut), we wtorek – św. Gabriela Arch. (T. Pado), w środę – św. Agaty (E. Skalniak), w czwartek – św. Agnieszki (W. Flak), w piątek – bł. Bronisławy (B. Bazan), w sobotę – św. Cecylii.
 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 8. We wtorek po Mszy św. wieczornej w salce spotkanie całej Liturgicznej Służby Ołtarza. Obecność jest  obowiązkowa.
 9. W niedzielę 5 lutego zapraszamy dzieci klas 3 na godzinę 12.30 na Mszę św. podczas której otrzymają książeczki do I Komunii św.
 10. W poniedziałek 30 stycznia po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy Kolumba.
 11. W poniedziałek 30 stycznia wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza założyciela zgromadzenia michalickiego. Módlmy się w intencji powołań oraz sióstr posługujących naszej parafii.