OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XV Niedziela Zwykła
14.07.2024 r.

 1. Przeżywamy XV Niedzielę zwykłą. Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 10.30 (ZPO), 11.00 i 18.00. Na os. Zabajka Msza św. o godz. 10.00. Dziś w niedzielę 14 lipca podczas każdej Mszy św.  śpiewają panie z Tercetu Bandurystek ORIANA z Tarnopola na Ukrainie. Po Mszy świętej będzie krótki koncert, a także możliwość złożenia ofiary na rzecz oddziału wojskowego w Zaporożu im. Św. Michała Archanioła, który znajduje się na linii frontu.
 2. W ciągu tygodnia Msze święte rano o godz. 6.30 i 7.15, wieczorem o godz. 18.00. W środę wieczorem zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Głogowskiej.
 3. „Bóg zapłać” Rodzinom z ul. Piaski Głogowskie numery domów parzyste za pomoc przy sprzątaniu świątyni. Prosimy o podjęcie troski o porządek w naszej świątyni w najbliższą sobotę Rodziny z ul. Piaski Głogowskie numery domów nieparzyste.
 4. Dziękuję za składkę na cele inwestycji prowadzonych w naszej
 5. Trwają zapisy na 47 Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę. Szczegóły i kontakt na stronie internetowej pielgrzymki pielgrzymka.rzeszow.pl oraz w gablocie. Więcej informacji u przewodników grupa (św. Jadwiga – ks. Wojciech Chrostowski, św. Urszula – ks. Zbigniew Lubas).
 6. Dziękuję za dyżur adoracyjny przy Chrystusie eucharystycznym. W tym tygodniu dyżur przypadnie: W poniedziałek Róża – św. Piotra i Pawła (R. Tęcza), we wtorek – św. Teresy (E. Cisło), w środę – św. Jana Pawła II (W. Zając), w czwartek – św. Urszuli (Z. Cebula), w piątek – św. Weroniki (K. Grodecka), w sobotę – św. Barbary (S. Żeglicka).
 7. W zakrystii u Siostry prowadzone są zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Leżajska (na Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej). Ponieważ chcemy wszystkich ubezpieczyć prosimy o podanie PESEL. Przypominamy, że będzie to tylko pielgrzymka do Leżajska (nie będzie pieszego powrotu do Głogowa). Każdy sam organizuje swój powrót. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce. Tradycyjnie 15 sierpnia o 14.00 będzie odprawiona Msza święta w bazylice i odprawimy Drogę Krzyżową poza murami klasztoru.
 8. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Franciszka Barana – polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…

XIV Niedziela Zwykła
07.07.2024 r.

 1. Przeżywamy XIV Niedzielę zwykłą. Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 10.30 (ZPO), 11.00 i 18.00. Na os. Zabajka Msza św. o godz. 10.00. Dziś zapraszamy na katechezy przedślubne o godz. 10.30 w Domu Pielgrzyma.
 2. W ciągu tygodnia Msze święte rano o godz. 6.30 i 7.15, wieczorem o godz. 18.00. W środę wieczorem zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Głogowskiej.
 3. Zapraszamy na 47 Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę. Szczegóły i kontakt na stronie internetowej pielgrzymki pielgrzymka.rzeszow.pl oraz w gablocie. Więcej informacji u przewodników grupa (św. Jadwiga – ks. Wojciech Chrostowski, św. Urszula – ks. Zbigniew Lubas).
 4. W kalendarzu liturgicznym w czwartek święto św. Benedykta opata – patrona Europy.
 5. Dziękujemy za dzisiejszą składkę na cele Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
 6. W przyszłą niedzielę II niedziela miesiąca. Składka na cele inwestycji prowadzonych w naszej parafii.
 7. „Bóg zapłać” Rodzinom z Larymowicza pozostałe numery domów za pomoc przy sprzątaniu świątyni. Prosimy, aby troskę o naszą świątynie w najbliższą sobotę podjęły Rodziny z ul. Piaski Głogowskie numery domów parzyste.
 8. Dyżur adoracyjny w tym tygodniu przypadnie: W poniedziałek Róża – św. Jadwigi (A. Winiarska), we wtorek – św. Judy Tadeusza (Z. Siłka), w środę – bł. Karoliny (S. Bazan), w czwartek – św. Katarzyny (I. Kłeczek), w piątek – św. Kingi (K. Gagat), w sobotę – św. Magdaleny (J. Zarębska).
 9. W zakrystii u Siostry prowadzone są zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Leżajska (na Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej). Ponieważ chcemy wszystkich ubezpieczyć prosimy o podanie PESEL. Przypominamy, że będzie to tylko pielgrzymka do Leżajska (nie będzie pieszego powrotu do Głogowa). Każdy sam organizuje swój powrót. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce. Tradycyjnie 15 sierpnia o 14.00 będzie odprawiona Msza święta w bazylice i odprawimy Drogę Krzyżową poza murami klasztoru.