OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
19.05.2024 r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze święte – bez zmian. Msza św. na os. Zabajka o godz. 10.00. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres przyjęcia Komunii świętej Wielkanocnej. Obowiązek przyjęcia Komunii w okresie Wielkanocy spoczywa na wszystkich wierzących pod grzechem ciężkim. Wieczorem o godz. 17.30 – Nabożeństwo Majowe.
 2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 6.30, 7.15 i 18.00. Jutro kancelaria nie będzie czynna ze względu na święto Matki Kościoła.
 3. W pozostałe dni tygodnia Msze święte – bez zmian. Nabożeństwo Majowe codziennie o 17.40, a następnie Msza święta o godzinie 18.00. Na os. Zabajka Msza św. o godz. 18.00, a następnie nabożeństwo majowe.
 4. W czwartek po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przypadnie liturgiczne święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W czwartek po Mszy świętej wieczornej zbiórka dla ministrantów i lektorów.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej – nasz odpust parafialny. W tym roku chcemy go przeżyć wyjątkowo tworząc przestrzeń świętowania dla wszystkich. Msza św. odpustowa o godz. 11.00, a następnie grill dla wszystkich. Dla dzieci przewidziane są rożne atrakcje: dmuchańce, popcorn, wata cukrowa, animacje, pokazy sprzętu wojskowego, policyjnego, straży pożarnej oraz motocykli,.
 7. Dziękujemy za składkę na działalność katolickiego Radia Via.
 8. Dziękujemy za składkę inwestycyjną na rzecz naszej parafii. Zebrano 129 kopert na sumę 14 090 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane bezpośrednio na konto naszej parafii.
 9. Dziękujemy Rodzinom z ul. Wola Cicha 21 – 40 za pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy za tydzień w sobotę na godzinę 9.00 Rodziny z ul. Wola Cicha 41 – 60.
 10. Dziękujemy za modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu w ubiegłym tygodniu. Prosimy o podjęcie tego dyżuru w tym tygodniu: W poniedziałek – Róża – św. Barbary (S. Żeglicka), we wtorek – św. Rodziny (B. Bajek), w środę – św. Łucji (G. Barczak), w czwartek – św. J. S. Pelczar (B. Litwin), w piątek – św. Michała Arch.(Stefania Gołaszewska), w sobotę – św. O. Pio (H. Kwaśny).
 11. Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Głogowie Małopolskim ogłasza nabór na rok szkolny 2024/2025. Podania należy składać osobiście w sekretariacie Szkoły Muzycznej do dn. 22.05.2024 r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły muzycznej.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
12.05.2024 r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. Po południu o godzinie 17.40 Nabożeństwo Majowe. Na os. Zabajka Msza św. o godz. 10.00, a po niej bezpośrednio nabożeństwo majowe. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej odbędą się święcenia prezbiteratu. Módlmy się w intencji nowych kapłanów i prośmy o powołania do służby Bożej.
 3. W ciągu tygodnia Msze święte o 6.30 i 7.15, a wieczorem o 18.00. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.40. W środę Nowenna do Matki Bożej Głogowskiej. Na os. Zabajka Msza św. o godz. 18.00 i po niej nabożeństwo majowe.
 4. W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo majowe i połączone z nim nabożeństwo fatimskie na godz. 17.30.
 5. „Bóg zapłać” Rodzinom z ul. Wola Cicha 1-20 za pomoc przy sprzątaniu świątyni. Prosimy za tydzień Rodziny z ul. Wola Cicha 21 – 40.
 6. Dziękujemy wszystkim pełniącym dyżur adoracyjny w ubiegłym tygodniu. Przypominamy, że dyżur w tym tygodniu przypadnie: W poniedziałek Róża – św. Magdaleny (J. Zarębska), we wtorek – św. Małgorzaty (S. Dolecka), w środę – św. Piotra i Pawła (R. Tęcza), w czwartek – św. Teresy (E. Cisło), w piątek – św. Jana Pawła II (W. Zając), w sobotę – św. Urszuli (Z. Cebula).
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje prowadzone w naszej parafii.
 8. W sobotę rozpocznie się dwudniowa pielgrzymka do Warszawy. Zbiórka na Rynku (obok wjazdu do kościoła) o godz. 4.00, wyjazd 4.15. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej parafii.
 9. W sobotę o godz. 9.30 zbiórka dla kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać w naszej parafii ministrantami.
 10. Przypominamy, że do 5 czerwca należy uregulować płatności pielgrzymki do Włoch. Można to zrobić bezpośrednio w biurze podróży „Matteo Travel”, wpłata na konto biura lub u ks. Wojciecha.
 11. Lekarz weterynarii Zbigniew Lew informuje, że w sobotę 18 maja zostanie przeprowadzone powszechne, obowiązkowe szczepienie psów przeciw wściekliźnie. Ze względu na ciągłe zagrożenie prosimy o poważne potraktowanie sprawy. Szczegóły na plakacie.
 12. Centrum Medyczne „NIWA” w Głogowie Małopolskim przy ul. Kościuszki 1 zaprasza wszystkich w najbliższy poniedziałek – jutro na Dzień Otwarty z okazji zakończenia programu badań 40 Plus. W dniu 13.05.2024 od 7:00 do 11:00 w przychodni będą się odbywały bezpłatnie: 1. Badania profilaktyczne 40+ z omówieniem wyników; 2. Przesiewowe badania słuchu od godziny 9:00-15:00; 3. Dla wszystkich uczestników wydarzenia zniżka 20% na wszystkie dodatkowe badania laboratoryjne wykonywane w przychodni.
 13. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na działalność katolickiego Radia Via.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty po nagrodę do nieba odeszli: śp. Tadeusz Kata, śp.Henryk Gaweł, śp. Bronisław Węglowski. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…