OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 marca 2021
r.

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. W okresie Wielkiego Postu ostatnia Msza święta przed południem o godzinie 11.00. Mszy świętej szkolnej o 12.30 nie ma. Po południu Gorzkie Żale o godzinie 15.30 i 17.15 i po każdym z tych nabożeństw Msza święta recytowana. 
 2. W ciągu tygodnia Msza św. rano o 6.30 i 7.15.
 3. Droga Krzyżowa w piątek:
 • o godzinie 7.45 dla wszystkich
 • godzinie 16.30 dla dzieci
 • godzinie 17.30 dla wszystkich
 • godzinie 19.00 dla młodzieży.
 1. Trwa w naszej parafii nawiedzenie relikwii bł. Księdza McGivneya założyciela Rycerzy Kolumba. Relikwie znajdują się w kaplicy Matki Bożej i pozostaną w naszej parafii do piątku włącznie. W piątek po Mszy świętej wieczorowej pożegnamy błogosławionego. Relikwie przekażemy parafii w Raniżowie. Zachęcamy Wiernych do nawiedzania kościoła oraz modlitwy przez pośrednictwo błogosławionego Księdza McGivneya.  
 2. Dziękujemy Wiernym za dzisiejszą składkę miesięczną na cele diecezjalne oraz ofiary składane do puszek na Misje ad gentes. W przyszłą niedzielę będzie składka miesięczna na prowadzone prace przy parafii.
 3. “Bóg zapłać” Rodzinom z ul. Fabrycznej za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy na sobotę na godzinę 9.00 Rodziny z ul. Konwaliowej i Storczykowej.
 4. Dziękujemy Różom, które w tym tygodniu pełniły dyżur adoracyjny i przypominamy, że w tym tygodniu taki dyżur przypada: Jutro Róża św. Jadwigi (A. Winiarska); we wtorek św. Judy Tadeusza (Z. Siłka); w środę błog. Karoliny (S. Bazan): w czwartek św. Katarzyny
  (I. Kłeczek); w piątek św. Kingi (K. Gagat) i w sobotę św. Magdaleny (J. Zarębska).

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 lutego 2021
r.

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. W okresie Wielkiego Postu ostatnia Msza święta przed południem o godzinie 11.00. Mszy świętej szkolnej o 12.30 nie ma. O godzinie 10.30 Katecheza Przedślubna dla narzeczonych w Domu Pielgrzyma. Po południu – Gorzkie Żale – o godzinie 15.30 i 17.15 i po każdym z tych nabożeństw Msza święta recytowana.
 2. W ciągu tygodnia Msza św. rano o 6.30 i 7.15. Po południu  o godzinie 18.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Głogowskiej.
 3. DROGA KRZYŻOWA W PIĄTEK o godzinie 7.45 dla wszystkich, o godzinie 16.30 dla dzieci, o godzinie 17.30 dla wszystkich i o godzinie 19.00 dla młodzieży.
 4. Dzisiaj w całej Polsce organizowana jest zbiórka do puszek na cele misyjne „ad genteks”. Ponieważ nie zapowiedzieliśmy tej zbiórki w ubiegłą niedzielę – dlatego informujemy, że zbiórka ta będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę oraz zostanie dosłana na ten cel o tydzień później. Prosimy Panie z Parafialnego Zespołu Caritas o zorganizowanie tej zbiórki.
 5. W tym tygodniu przypadnie pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi przed pierwszym piątkiem codziennie rano i wieczorem. W pierwszy czwartek kapłani będą w konfesjonale od godziny 16:30. W pierwszy piątek nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty ze względu na nabożeństwo drogi krzyżowej.
 6. W sobotę w naszej parafii rozpocznie się tygodniowa peregrynacja relikwii wyniesionego w ostatnim czasie na ołtarze bł. Księdza McGivneya  założyciela Rycerzy Kolumba. Powitanie relikwii o godzinie 16.30. Następnie o 17.00 odbędzie się Nabożeństwo pierwszych sobót, a następnie Msza święta z III niedzieli Wielkiego Postu o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
 7. “Bóg zapłać” Rodzinom  z ul. Fabrycznej za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy na sobotę na godzinę 9.00 Rodziny z pozostałych numerów x ul. Fabrycznej.

ORAZ:

 • Dziękujemy Różom, które w tym tygodniu pełniły dyżur adoracyjny i przypominamy, że w tym tygodniu taki dyżur przypada: Jutro Róża św. Agaty (E. Skalniak); we wtorek św. Agnieszki (W. Flak); w środę bł. Bronisławy (B. Bazan); w czwartek św. Cecylii (C. Dudzik); w piątek św. Elżbiety (J. Surowiec) i w sobotę św. Siostry Faustyny.
 • W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Rycerzy Kolumba.
 • Kuria Diecezjalna informuje, że niepewna sytuacji epidemiczna może powodować zmiany w ustalonym harmonogramie bierzmowań. O ewentualnych zmianach znajdziemy informacje na bieżąco na stronie internetowej Diecezji Rzeszowskiej.
 • Informujemy Wiernych, że Ksiądz Biskup Ordynariusz, ze względu na zaistniałą sytuację personalną w parafii Świlcza w której obecnie pracuje tylko dwóch kapłanów (a jest to 4 tysięczna parafia mająca dodatkowo dwie kaplice dojazdowe) – skierował do Świlczy Księdza Bogusława Bembenika, który przyszedł do naszej parafii w sierpniu 2020 roku. Musimy także pamiętać, że w ostatnim czasie zmarło wielu kapłanów w naszej diecezji, a coraz mniej kandydatów zgłasza się do Seminarium. Dziękujemy Księdzu Bogusławowi za podejmowane prace w tutejszej parafii oraz pełnioną funkcję kapelana naszego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego.
 • W związku z tą zmianą część intencji przyjętych – zostanie odprawiona poza parafią. Pozostałe przyjęte intencje – będą odprawiane przez Ks. Jana Pruchnika.
 • Krajowa Izba Kominiarzy apeluje do właścicieli i zarządców nieruchomości o dokonywanie profesjonalnych kontroli kominiarskich oraz czyszczenia instalacji.