OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25 września 2022
r.

 1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12:30 Chór „Gloria” z Wysokiej Głogowskiej będzie przeżywał swój jubileusz XX-lecia istnienia. Po Mszy Św. serdecznie zapraszamy do wysłuchania okolicznościowego koncertu.
 2. Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. Msze święte jak w każdą niedzielę. W ciągu tygodnia Msza święta rano o 6.30 i 7.15 oraz wieczorem o 18.00.
 3. Od soboty 1 października rozpoczną się Nabożeństwa Różańcowe. Będziemy się modlili na Różańcu polecając nasze rodziny, Ojczyznę i parafie codziennie o 17.30.
 4. Kontynuujemy Nowennę do Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela codziennie o 17.40.
 5. W tym tygodniu wypada odpust w Stykowie w Uroczystość Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Msza św. odpustowa o godz.10.30 oraz odpust w Rudnej Wielkiej we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Główna Msza święta w Rudnej będzie odprawiana o godzinie 11.00.
 6. W tym tygodniu odbędą się spotkania w grupach z kandydatami do bierzmowania z klas VIII. Grupa ks. Michała we wtorek po Mszy św. wieczornej , a grupa ks. Dariusza w czwartek po Mszy św. wieczornej. Kandydaci przychodzą obowiązkowo na Mszę św. o 18.00 i siadają na samym przodzie w ławkach, aby czynnie uczestniczyć w liturgii.
 7. W środę na Mszę Św., nowennę do Matki Bożej, a następnie na spotkanie zapraszamy rodziców i uczniów klas VII, którzy w naszej Parafii chcą rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Na to spotkanie młodzież przynosi otrzymane na katechezie indeksy do opieczętowania pieczęcią parafialną.
 8. Już od soboty zapraszamy szczególnie dzieci z rodzeństwem i rodzicami do udziału w nabożeństwach różańcowych. Dla najmłodszych zostały przygotowane plansze i każdego dnia w październiku obrazek do wklejenia. W tym roku będziemy poznawać piękne tytuły Matki Bożej.
 9. W sobotę na godzinę 17.00 zapraszamy odprawiających pierwsze soboty miesiąca. Tym razem będziemy ją przeżywali razem z mężczyznami, którzy należą do Wspólnoty Wojowników Maryi. Po krótkim nabożeństwie mężczyźni udadzą się w procesji różańcowej do Parafii św. Józefa na Niwie. Zapraszamy mężczyzn do włączenia się w to nabożeństwo. Szczegóły na plakacie.
 10. Jutro o po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy Kolumba – w Domu Pielgrzyma.
 11. W sobotę o 9:30 w kościele zbiórka kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chętnych.
 12. W niedzielę 2 października zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii na Mszę św. o godz. 12:30 podczas której poświęcimy różańce, na których będą się modlić dzieci.
 13. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie parafialnego zespołu Caritas.
 14. Od rana trwa zbiórka do puszek na pomoc dla p. Waldemara Długosza.
 15. Dziewczęta od klasy trzeciej do szóstej, które chcą pogłębić wiarę i swoim śpiewem chwalić Pana Boga,  zapraszamy na pierwsze spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej, w sobotę 1 października na godz. 10.00 do auli Jana Pawła II w przedszkolu parafialnym.
 16. Bóg zapłać Rodzinom z ul. Larymowicza za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątynii prosimy za tydzień na godzinę 9.00 Rodziny z Piasków Głogowskich – numery parzyste.
 17. Dziękujemy Członkom Róż Różańcowych za dyżur adoracyjny w ubiegłym tygodniui prosimy w tym tygodniu: Jutro – Róża św. Rafała Arch. (Cz. Pado), we wtorek – św. Moniki (M. Bąk), w środę – św. Józefa (W. Łyczko), w czwartek – św. Antoniego (St. Piątek), w piątek – św. Zeli i L. Martin (Z. Kogut), w sobotę – św. Gabriela Arch.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 września 2022
r.

 1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą. Msze święte bez zmian wraz ze Mszą świętą szkolną o 12.30. Ostatnia Msza święta o godzinie 18.00. W ciągu tygodnia Msza święta rano o 6.30 rano i 7.15 oraz wieczorem o godzinie18.00. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Głogowskiej.
 2. Od wtorku 20 września rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszamy codziennie na 17.40.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz wykonywanych i planowanych prac przy parafii. Zebrano 102 koperty na sumę 10.050 zł. Bóg zapłać.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie grupy modlitewnej Margaretki i grupy Wspólnoty Intronizacji Serca Pana Jezusa.
 5. W piątek zapraszamy młodzież na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży po Mszy św. wieczornej do Domu pod Krzyżem.
 6. We wtorek po Mszy Św. wieczornej zbiórka ministrantów z klasy V, VI i VII, a w sobotę na godz. 9.30 zapraszamy kandydatów na ministrantów oraz chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grona Służby Liturgicznej.
 7. Zachęcamy do włączenia się w działalność chóru parafialnego. Chętnych prosimy o indywidualny kontakt z p. Organistką. Próby odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w auli Jana Pawła II w Przedszkolu Parafialnym.
 8. Dziewczęta od klasy trzeciej do szóstej, które chcą pogłębić wiarę i swoim śpiewem chwalić Pana Boga, zapraszamy na pierwsze spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej, w sobotę 24 września na godz. 10.00 do auli Jana Pawła II w przedszkolu parafialnym.
 9. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Koła Przyjaciół Radia Via.
 10. Niedziela 18 września obchodzona jest jako Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Składka do puszek przeznaczona jest na Radio Via.
 11. Bóg zapłać Rodzinom z ulicy Larymowicza za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni. Za tydzień prosimy o podjęcie tej posługi Rodziny z ul. Larymowicza pozostałe numery domów. Zapraszamy na godzinę 9.00.
 12. Dziękujemy Członkom Róż Różańcowych za dyżur adoracyjny w ubiegłym tygodniu. Prosimy o podjęcie tej modlitwy i dyżurów następujące Róże: w poniedziałek – św. Weroniki (K. Grodecka), we wtorek – św. Barbary (S. Żeglicka), w środę – św. Rodziny (B. Bajek), w czwartek – św. Łucji (G. Barczak), w piątek – św. J. S. Pelczara (B. Litwin), w sobotę – św. Michała Arch. (S. Gołaszewska).
 13. Ze względu na tragiczną sytuację zdrowotną bliscy p. Waldemara Długosza zwrócili się do nas z prośbą o możliwość zorganizowania zbiórki do puszek na rzecz jego leczenia. Zbiórkę tę przeprowadzą żona i mama p. Waldemara 25 września pod naszym kościołem. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej.
 14. W zakrystii można zapisać się jeszcze na naszą jesienną pielgrzymkę parafialną.