OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20 czerwca 2021
r.

 1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Msze święte bez zmian – wraz ze Mszą święta szkolną i wieczorową. Nabożeństwo Czerwcowe o 17:30 i ostatnia Msza święta o 18.00.
 2. Zgodnie z postanowieniem podjętym przez Konferencję Episkopatu Polski, Biskup Rzeszowski wydał dekret, na mocy którego została odwołana dotychczasowa dyspensa dla wiernych od udziału we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane. Oznacza to, że począwszy od niedzieli, 20 czerwca br., wszyscy wierni mają moralny obowiązek uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 3. W ciągu tygodnia Msza święta rano o 6.30 i 7.15, a wieczorem Nabożeństwo Czerwcowe o 17.30 i następnie Msza święta.
 4. W tym dniu zakończenie roku szkolno- katechetycznego. Msza święta na zakończenie szkoły dla uczniów Szkoły Podstawowej i Technikum oraz Liceum w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy także nauczycieli, wychowawców i rodziców.
 5. Możliwość spowiedzi na zakończenie roku szkolnego codziennie rano i wieczorem. W środę będziemy w konfesjonałach od godziny 16.30 do 18.00. Prosimy, aby młodzież i dzieci w pojednaniu z Panem Bogiem rozpoczęły  wakacje.
 6. W związku z wakacjami od najbliższej soboty 26 czerwca w ciągu tygodnia będą odprawiane dwie Msze święte: rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Nie będzie więc Mszy świętej o 6.30. Kościół będzie otwierany w dni powszednie o godzinie 6.30. Natomiast od przyszłej niedzieli 27 czerwca będzie zmieniony porządek Mszy świętych  niedzielnych. Do września nie będzie Mszy świętej szkolnej o godz. 12:30. Pozostałe Msze święte w niedziele – bez zmian.
 7. Wyrażamy wdzięczność Wiernym za składkę miesięczną z ubiegłej niedzieli przeznaczoną na cele parafialne. W tym miesiącu złożono na ten cel 135 kopert na łączną sumę 14.140 zł.
 8. „Bóg zapłać” Rodzinom z ul. Klonowej  za wczorajsza pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy na najbliższą sobotę Rodziny z ul. Klonowej od nr. 11 -20 włącznie.  

ORAZ:

 • Dyżur adoracyjny w tym tygodniu przypadnie: W poniedziałek Róża – św. Rodziny (B. Bajek), wtorek – św. Łucji;  środa – św. J. Sebastiana Pelczara  (B. Litwina); czwartek –  św. Michała Archanioła (J. Grygiel); piątek – św. Ojca Pio (H. Kwaśny) i sobota – św. Rafała Archanioła (Cz. Pado).
 • W najbliższą środę po Mszy Św. wieczornej w Domu Pielgrzyma spotkanie z rodzicami ministrantów wyjeżdżających na wakacyjne rekolekcje.
 • Już dzisiaj serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby w naszej Parafii służyć przy ołtarzu jako ministranci na pierwsze spotkanie w czwartek 1 lipca o godz. 9:30 w kościele. Bardzo prosimy rodziców o mobilizację i zwrócenie uwagi także na taką formę duchowego rozwoju swoich synów. 
 • Przypominamy o cegiełkach przekazanych przez Caritas z przeznaczeniem na wypoczynek wakacyjny dla dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych.
 • W gablocie umieszczono informację dotyczącą możliwości zaszczepienia się przeciw Covid-19 w naszym Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym znajdującym się przy ul. Prusa 29. Podawana jest tam szczepionka PFIZER (czyt. Faizer). Zachęcamy zarówno ludzi starszych jaki i młodych do skorzystania ze szczepienia.
 • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Głogowie Młp. informuje rodziców, których dzieci będą od września rozpoczynać naukę w klasie pierwszej, że na stronie internetowej szkoły są do pobrania „Wnioski o przyjęcie dziecka do stołówki szkolnej”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
13 czerwca 2021
r.

 1. Przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą. Msze święte bez zmian – wraz ze Mszą święta szkolną i wieczorową. Nabożeństwo Czerwcowe o 17.40. Ostatnia Msza święta o 18.00 
 2. W kalendarzu liturgicznym najbliższego tygodnia – przypadnie: jutro wspomnienie błog. Michała Kozala – biskupa i męczennika, a w czwartek  św. Alberta Chmielowskiego – zakonnika
 3. W tygodniu Msza święta rano o 6.30 i 7.15 oraz wieczorem o 17.40 Nabożeństwo Czerwcowe, a następnie Msza św. o 18.00. W środę Nabożeństwo Czerwcowe rozpoczniemy Nowenną do Matki Bożej.
 4. Dziękujemy Wiernym za dzisiejszą składkę miesięczną na cele parafialne. 
 5. „Bóg zapłać” Rodzinom z byłych Piasków Zabajskich za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy na najbliższą sobotę Rodziny z ul. Klonowej od nr 1-10 włącznie.  

ORAZ:

 • Dyżur adoracyjny w tym tygodniu przypadnie: w poniedziałek Róża – św. Małgorzaty, wtorek – św. Piotra i Pawła (R. Tęcza); środa – św. Teresy (E. Cisło); czwartek – św. Jana Pawła II (W. Zając); piątek –  św. Urszuli (Z. Cebula) i sobota – św. Weroniki (T. Pado).
 • Od przyszłej niedzieli 20 czerwca zostanie odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Św.
 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej doręczył do każdej parafii tzw. cegiełki w cenie 5 zł za sztukę, które mają pomóc w tym roku w zorganizowaniu wakacyjnego wypoczynku w Myczkowcach dla dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich. Cegiełki zostały wyłożone na stoliku za ławkami. Ofiary prosimy wrzucać do skarbonki z napisem Caritas.
 • Jutro po Mszy św. wieczorowej (ok. 18.35) w Domu Pielgrzyma odbędzie się spotkanie Rycerzy Kolumba. Zapraszamy także chętnych, którzy chcieliby przynależeć do Rycerzy Kolumba.