OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 kwietnia 2021
r.

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocy. Dzisiejszą niedzielą kończymy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Msze święte w porządku niedzielnym wraz ze Mszą świętą szkolną i wieczorową o zwykłej porze. O godzinie 17.30 Nieszpory Niedzielne. 
 2. O godzinie 10.30 (po Mszy św. o 9.30) – katecheza przedślubna dla narzeczonych w Domu Pielgrzyma.
 3. W najbliższy piątek będziemy przeżywali Uroczystość Świętego Wojciecha – Biskupa i Męczennika – Patrona Polski. Ze względu na Uroczystość w najbliższy piątek nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W przyszłą niedzielę – w Niedzielę Dobrego Pasterza – rozpocznie się w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Z tej okazji Seminarium Duchowne w Rzeszowie zwróciło się z prośba o możliwość wygłoszenia przez jednego z przełożonych tegoż Seminarium Słowa Bożego oraz spotkania się z Przyjaciółmi naszego Seminarium. Przełożonemu będą towarzyszyli dwaj alumni.
 5. W ciągu tygodnia Msza święta o 6.30 i 7.15 rano. Wieczorem godzinie 18.00. W środę z Nowenną do Matki Bożej Głogowskiej.
 6. Dziękujemy Wiernym za dzisiejszą składkę miesięczną na rzecz prac prowadzonych przy parafii.
 7. “Bóg zapłać” Rodzinom z ul. Podleśnej, Wąskiej i Pięknej za pomoc przy sobotnim sprzątaniu świątyni. Prosimy na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 Rodziny z Wojska Polskiego i Turkowskiego.

 ORAZ:

 • Dyżur adoracyjny w tym tygodniu przypadnie: W poniedziałek Róża św. Weroniki (K. Grdecka); we wtorek – św. Barbary (S. Żeglicka), środa – św. Rodziny (B. Bajek); czwartek – św. Łucji (G. Barczak); piątek – św. J. S. Pelczara (B. Litwin); i sobota – św. Michała Arch.(J. Grygiel).
 • Przypominamy Wiernym, że w okresie Wielkanocy – a okres Wielkanocy trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – każdy katolik ma obowiązek przystąpić do Komunii Świętej. Przykazanie to obowiązuje pod grzechem ciężkim.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
11 kwietnia 2021
r.

 1. Przypominamy, że dzisiaj nie będzie Mszy świętej szkolnej o 12.30. Będzie natomiast po południu Koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 a po niej Msza święta około godz. 15.20. Ostatnia Msza święta o godzinie 18.00. Nieszporów dzisiaj nie będzie.
 2. Ze względu na zaostrzenia sanitarne – dziś katechezy przedślubnej dla narzeczonych nie będzie. Odbędzie się ona 18 kwietnia – w przyszłą niedzielę w Domu Pielgrzyma o godzinie 10.30.
 3. U nas w ciągu tygodnia Msze święte o zwykłej porze tj. o 6.30 i 7.15 oraz wieczorem o 18.00. W środę Nowenna do Matki Bożej.  
 4. W przyszłą Niedzielę, 18 kwietnia br. rozpocznie się Tydzień Biblijny. W tym roku myśl przewodnią stanowią słowa Pana Jezusa: „Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Niedziela biblijna to także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. 
 5. Dziękujemy Wiernym za dzisiejszą składkę na Caritas. W przyszłą niedzielę będzie składka miesięczna na rzecz prowadzonych prac przy parafii.
 6. “Bóg zapłać” Rodzinom z ul. Jasnej za pomoc przy sobotnim sprzątaniu świątyni. Prosimy na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 Rodziny z ul. Podleśnej, Wąskiej i Pięknej (bez bloków).

ORAZ:

 • Dyżur adoracyjny w tym tygodniu przypadnie: Jutro Róża św. Kingi (Krystyna Gagat); we wtorek św. Magdaleny (Jadwiga Zarębska); w środę św. Małgorzaty (S. Dolecka);  w czwartek św. Piotra i Pawła (R. Tęcza); w piątek św. Teresy (E. Cisło) i w sobotę św. Jana Pawła II (W. Zając).
 • Biskup Rzeszowski Jan Wątroba wyraził zgodę na to, aby w niedzielę, 18 kwietnia br., wolontariusze z  Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci mogli przeprowadzić w parafiach naszej diecezji zbiórkę do puszek na rzecz tego Hospicjum. Zbiórka ta organizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, która ma na celu promocję idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie tego rodzaju placówek. U nas za tydzień zaplanowana jest składka miesięczna na prowadzone prace przy parafii, dlatego zbiórka ta będzie możliwa w IV Niedzielę Wielkanocy tj. 25 kwietnia.
 • Informujemy zainteresowanych, że ze względu na epidemię został przeniesiony termin Pierwszej Komunii Świętej i rocznicy. Uroczystość Komunijna obędzie się w czterech grupach (klasami) 3 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała. Natomiast rocznica Pierwszej Komunii Świętej została zaplanowana na ostatnią niedzielę września br.