OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu 
25 luty 2024 r.

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu – niedzielę misyjną „Ad Gentes”. Zgodnie z zarządzeniem kurii diecezjalnej po Mszach św. możliwość złożenia ofiary do puszek na potrzeby misji katolickich.
 2. Porządek Mszy świętych bez zmian. Ostatnia Msza święta przed południem w okresie Wielkiego Postu o godzinie 11.00. Po południu – Gorzkie Żale – o godzinie 15.30 i 17.15. Po każdym z tych nabożeństw Msza święta.
 3. W ciągu tygodnia Msza święta rano o 6.30 i 7.15. Po południu o 18.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Głogowskiej.
 4. DROGA KRZYŻOWA W PIĄTEK:
  • o godz. 7.45 dla wszystkich
  • o godz. 16.30 dla dzieci
  • o godz. 17.30 dla wszystkich
  • o godz. 19.00 dla młodzieży.
 5. Do uczestnictwa w drodze krzyżowej w piątek o godz. 16:30 zapraszamy szczególnie dzieci. Dla nich na każdy piątek zostały przygotowane specjalne naklejki do wklejenia do książeczki.
 6. Zachęcamy do Jałmużny Wielkopostnej i do zabrania do domu skarbonek Caritas, które znajdują się za ławkami.
 7. Kontynuujemy nowennę przygotowującą naszych kandydatów do bierzmowania do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Młodzież będzie uczestniczyć codziennie w nowennie i Mszy świętej. Sakrament bierzmowania odbędzie się 4 marca (poniedziałek) o godz. 18.00 w kościele św. Józefa na Niwie. Przypominamy kandydatom do bierzmowania ich świadkom o skorzystaniu z sakramentu pokuty.
 8. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy Kolumba. Serdecznie zapraszamy mężczyzn do zapoznania się z tym charyzmatem i dziełami prowadzonymi przez rycerzy.
 9. W przyszłą niedzielę 3 marca zmiana tajemnic różańcowych po pierwszych Gorzkich żalach.
 10. „Bóg zapłać” Rodzinom z ul. Kwiatowej nr domów 1 – 14 za pomoc przy sprzątaniu świątyni. Prosimy na sobotę na godzinę 9.00 Rodziny z ul. Kwiatowej pozostałe numery domów. Na osiedlu Zabajka prosimy do sprzątania kościoła Rodziny z ul. Diamentowej nr domów 86 – 105 w czwartek 02. na godz. 18.00.
 11. Dziękujemy Różom, które w tym tygodniu pełniły dyżur adoracyjny i przypominamy, że w tym tygodniu taki dyżur pełnią: w poniedziałek Róża – św. Rafała Arch. (Cz. Pado), we wtorek – św. Moniki (M. Bąk), w środę – św. Józefa (W. Łyczko), w czwartek – św. Antoniego (St. Piątek), w piątek – św. Agaty (E. Skalniak), w sobotę – św. Agnieszki (W. Flak).
 12. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy codziennie podczas dyżurów, a ponadto w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.30. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót na godzinę godz. 17.00. Zapraszamy także na męski Różaniec ulicami naszego miasta. Wyruszamy z parafii św. Józefa na Niwie do naszego Sanktuarium.
 13. W poniedziałek 4 marca zapraszamy na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących. Po Mszy św. wszystkich członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym zapraszamy na spotkanie formacyjne.
 14. W zakrystii są już do nabycia Baranki na stół wielkanocny w cenie 8 zł i świece (paschałki) w cenie 12 zł.
 15. W zakrystii jest do odbioru dwumiesięcznik „Któż jak Bóg”.

I Niedziela Wielkiego Postu
18 luty 2024 r.

 1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nie ma Mszy świętej o godz. 12.30. Jest za to dwie Msze święte po południu – bezpośrednio po Nabożeństwie Gorzkich Żali 16.15 i 18.00. Gorzkie Żale – o godzinie 15.30 i 17.15. Zapraszamy do udziału w tym Nabożeństwie.
 2. W PIĄTEK DROGA KRZYŻOWA
  – o godzinie 7.45 dla wszystkich, a szczególnie dla pracujących na drugą zmianę
  – o godzinie 16.30 dla dzieci
  – o godzinie 17.30 dla wszystkich
  – o godzinie 19.00 dla młodzieży
  godzinie 18.00 Msza Święta.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 4. W czwartek i piątek odbędą się rekolekcje szkolone, które będzie prowadził ks. Krzysztof Kołodziejczyk. Bardzo prosimy rodziców, aby w duchu odpowiedzialności dopilnowali udziału swoich dzieci w rekolekcjach wielkopostnych. Program rekolekcji został podany uczniom w szkole, jest dostępny na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej i w biuletynie parafialnym.
 5. W sobotę (24.02.2024) rozpoczniemy nowennę przygotowującą naszych kandydatów do bierzmowania do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Młodzież będzie uczestniczyć codziennie w nowennie i Mszy świętej. Sakrament bierzmowania odbędzie się 4 marca (poniedziałek) o godz. 18.00 w kościele św. Józefa na Niwie.
 6. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje w naszej parafii z poprzedniej niedzieli. Zebrano 149 koperty na sumę 14370 zł. Bóg zapłać za ofiary składane bezpośrednio na konto bankowe parafii.
 7. Bóg zapłać Rodzinom z ul. ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Spytka Ligenzy i Parkowej za pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy na sobotę na godzinę 9.00 Rodziny z ulicy Kwiatowej nr domów 1 – 14.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy pełnili dyżur adoracyjny w ubiegłym tygodniu. Przypominamy, że w tym tygodniu o dyżur adoracyjny prosimy Róże: w poniedziałek Róża – św. Weroniki (K. Grodecka), we wtorek – św. Barbary (S. Żeglicka), w środę – św. Rodziny (B. Bajek), w czwartek – św. Łucji (G. Barczak), w piątek – św. J. S. Pelczar (B. Litwin), w sobotę – św. Michała Arch.(Stefania Gołaszewska).
 9. Centrum Medyczne NIWA zaprasza na bezpłatne przesiewowe badanie słuchu w dn. 21 lutego. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń.