OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 maja 2023 r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze święte – bez zmian. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres przyjęcia Komunii świętej Wielkanocnej. Obowiązek przyjęcia Komunii w okresie Wielkanocy spoczywa na wszystkich wierzących pod grzechem ciężkim. Wieczorem o 17.30 – Nabożeństwo Majowe. 
 2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 6.30, 7.15 i 18.00. Szkoła Podstawowa i Zespół Szkół będą przeżywać Dzień Patrona. Msza Św. z udziałem społeczności szkolnej odprawiona będzie o godz. 9.00.Jutro kancelaria nie będzie czynna ze względu na święto Matki Kościoła.
 3. W pozostałe dni tygodnia Msze święte – bez zmian. Nabożeństwo Majowe codziennie o 17.30 do środy włącznie, a następnie Msza święta o godzinie 18.00. 
 4. We wtorek będziemy obchodzili 8 rocznicę koronacji Matki Bożej Głogowskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, aby podziękować Bogu za ten dar i modlić się o potrzebne dary w naszych rodzinach.  We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. 
 5. W czwartek po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przypadnie liturgiczne święto Jezusa Chrystusa,  Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. Prosimy, aby skorzystać z sakramentu pojednania przed naszym odpustem parafialnym.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Odpustowa ku czci Trójcy Przenajświętszej. Msze święte w porządku  niedzielnym o godz. 6.30, 8.00, 9.30, a o godz. 11.00 Msza święta odpustowa wraz z uroczystą procesją. Prosimy o przygotowanie feretronów. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Ostatnia Msza św. o godz. 18.00.
 8. Spotkanie Rycerzy Kolumba w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o 18.45 w Domu Pielgrzyma.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy w czwartek i piątek zaangażowali się w pracę przy otoczeniu świątyni na Zabajce. „Bóg zapłać” za Wasz wysiłek.
 10. Dziękuję Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za podjęcie prac przy plewieniu i porządkowaniu kwiatów przy naszej świątyni w czwartek i piątek. Zapraszam na wtorek wszystkich członków Kół Różańcowych, członków grup duszpasterskich do pomocy przy dalszym porządkowaniu otoczenia wokół naszej świątyni na godz. 15.30.
 11. W sobotę na godz. 9:00 zapraszamy do kościoła chłopców od klasy III Szkoły Podstawowej, którzy chcieliby zostać ministrantami.
 12. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej na godz. 17.00. Po krótkiej modlitwie w naszym sanktuarium wyruszymy z procesją do parafii na Niwie. Przez Męski Różaniec będziemy dawali świadectwo naszej wiary. Serdecznie zapraszamy.
 13. Dziękujemy Rodzinom z ul. Pięknej bez bloków oraz Brzozowej za pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy za tydzień w sobotę na godzinę 9.00 Rodziny z ul. Turkowskiego i Wojska Polskiego – numery domów parzyste.
 14. Dziękujemy za modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu w ubiegłym tygodniu. Prosimy o podjęcie tego dyżuru w tym tygodniu: W poniedziałek – Róża św. Antoniego (St. Piątek), we wtorek – św. Zeli i L. Martin (Z. Kogut), w środę – św. Gabriela Arch. (T. Pado), w czwartek – św. Agaty (E. Skalniak), w piątek – św. Agnieszki (W. Flak), w sobotę – bł. Bronisławy (B. Bazan).

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20 maja 2023 r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. O godzinie 17.30 Nabożeństwo Majowe.
 2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 3. Msze święte w tygodniu bez zmian. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30.
 4. „Bóg zapłać” Rodzinom z ul. Jasnej za pomoc przy sprzątaniu świątyni. Prosimy za tydzień Rodziny z ul. Pięknej bez bloków oraz Brzozowej.
 5. Dziękujemy wszystkim pełniącym dyżur adoracyjny w ubiegłym tygodniu. Przypominamy, że dyżur w tym tygodniu przypadnie: W poniedziałek Róża – św. Łucji (G. Barczak),  we wtorek –św. J. S. Pelczar (B. Litwin), w środę – św. Michała Arch.(Stefania Gołaszewska), w czwartek – św. O. Pio (H. Kwaśny), w piątek – św. Rafała Arch. (Cz. Pado), w sobotę – św. Moniki (M. Bąk).
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na inwestycje prowadzone w naszej parafii. Zebrano 146 kopert na sumę 13550 zł.
 7. W sobotę wyjeżdżamy na naszą parafialną pielgrzymkę na Podhale. Zbiórka o godz. 4:50 na parkingu przy Domu pod Krzyżem w rynku. Osoby, które mają do uzupełnienia dane proszone są o jak najszybsze dopełnienie tych formalności. Prosimy koniecznie pamiętać (ewentualnie sprawdzić w zakrystii w tym tygodniu) numer autobusu do którego pielgrzymi zostali zapisani, aby zająć właściwy autokar. Informacje pielgrzymkowe zamieszone zostały w naszym biuletynie – prosimy się z nimi zapoznać. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – zachęcamy, aby skorzystać z tej możliwości wspólnego wyjazdu.