OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 maja 2022
r.

 1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocy. Przypominamy, że – podczas rekolekcji – które rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą porządek Mszy świętych bez zmian. O godzinie 6.30 i 8.00 nauka rekolekcyjna dla wszystkich. O godzinie 9.30 i 11.00 z kazaniem dla rodzin. O 12.30 z kazaniem dla dzieci. Wieczorem po Mszy świętej o 18.00 – krótka nauka rekolekcyjna dla młodzieży. Rekolekcje te mają nas przygotować do uroczystości dziękczynnej za dar koronacji Obrazu Matki Bożej Głogowskiej z Dzieciątkiem (będzie to siódma rocznica tego wydarzenia) oraz za decyzję Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, która mocą uprawnień udzielonych jej przez Ojca Świętego Franciszka uznała NMP z Głogowa Małopolskiego „ZA PATRONKĘ TEGO MIASTA PRZED BOGIEM”. Prosimy o skorzystanie z rekolekcji, które poprowadzi Ojciec Bolesław Opaliński – franciszkanin z Rzeszowa.
 2. Ze względu na rekolekcje – w poniedziałek, wtorek i środę będzie zmieniony porządek Mszy świętych. I tak:

PONIEDZIAŁEK:
7.30 – Msza święta z kazaniem dla wszystkich,
17.30 – Różaniec oraz Litania do Matki Bożej w intencji parafii oraz o powrót do Boga parafian i tych z naszych rodzin, którzy w okresie pandemii odeszli od Boga i Kościoła,
18.00 – Msza święta z kazaniem dla wszystkich

WTOREK:
9.00 – Msza święta z kazaniem dla wszystkich,
SPOWIEDŹ: 10.00 – 11.30 i 16.00 – 17.30,
17.30 – Nabożeństwo majowe,
18.00 – Msza święta z kazaniem dla wszystkich

ŚRODA:
7.30 – Msza święta z kazaniem dla wszystkich z błogosławieństwem rekolekcyjnym i możliwością uzyskania dopustu zupełnego,
17.15 – Różaniec dziękczynny i z prośbą o opiekę Matki Bożej dla mieszkańców Głogowa Małopolskiego połączony z Litanią do Matki Bożej oraz środową Nowenną do Matki Bożej Głogowskiej,                                   
18.00  – Msza święta z kazaniem dla wszystkich

 1. Po Mszy świętej wieczorowej – ze względu na przypadające w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe odmówimy modlitwę o urodzaje.
 2. Intencje mszalne przyjęte na poniedziałek, wtorek i środę – będą odprawione o godzinach podanych w biuletynie parafialnym.
 3. Na zakończenie rekolekcji – w środę będzie składka przeznaczona na utrzymanie klasztoru OO. Bernardynów w Rzeszowie.
 4. W piątek dodatkowa Msza święta z udziałem nauczycieli, dzieci i młodzieży o godzinie 9.00 zostanie odprawiona w intencji szkół głogowskich, którym patronuje bł. Ks. Kardynał Wyszyński. Zapraszamy także rodziców.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Msze święte bez zmian. Podczas sumy podziękujemy Panu Bogu za dar koronacji Obrazu Matki Bożej Głogowskiej z Dzieciątkiem oraz za decyzję Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, która mocą uprawnień udzielonych jej przez Ojca Świętego Franciszka uznała NMP z Głogowa Małopolskiego „ZA PATRONKĘ TEGO MIASTA PRZED BOGIEM”. Uroczystości będzie przewodniczył biskup Jan Wątroba – Biskup Rzeszowski przy udziale władz samorządowych, zaproszonych kapłanów, Sióstr Zakonnych i gości. Będzie to wydarzenie historyczne – ważne dla Głogowa i głogowskich parafii. Zapraszamy bardzo serdecznie na tą uroczystość wszystkich parafian i mieszkańców Głogowa.
 6. „Bóg zapłać” Rodzinom z ul. Fabrycznej za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu i prosimy za tydzień Rodziny z ul. Fabrycznej od numeru 46 – 60 włącznie.

ORAZ:

 • Dyżur adoracyjny w tym tygodniu przypadnie: W poniedziałek – Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara (B. Litwin); wtorek – św. Michała Archanioła (T. Pado); w środę – św. O. Pio (H. Kwaśny), w czwartek – św. Rafała Archanioła (Cz. Pado); w piątek – św. Moniki (M. Bąk), w sobotę – św. Józefa (W. Łyczko).
 • Jutro o godzinie 19.00 spotkanie Rycerzy Kolumba.
 • Przypominamy, ze trwają zapisy na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę w dniu 4 czerwca. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15 maja 2022
r.

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocy. Msze święte – bez zmian – wraz ze Mszą święta szkolną o 12.30 i wieczorową o 18.00.
 2. W kalendarzu liturgicznym najbliższego tygodnia jutro przypadnie liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli – Kapłana i Męczennika – Patrona Polski. Odpust w Rudnej Wielkiej. Główna Msza święta o 18.00.
 3. W ciągu tygodnia Msza święta o 6.30 i 7.15 w kaplicy Matki Bożej. Wieczorem o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe i bezpośrednio po tym nabożeństwie – Msza święta. W środę nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Matki Bożej.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje które przygotują nas na dobre przeżycie Uroczystości Dziękczynnej za decyzję Stolicy Apostolskiej by Matka Boża Głogowska była Patronką naszego miasta. Uroczystość tą łączymy z VII rocznicą nałożenia koron na głowę Dzieciątka i Matki Bożej Głogowskiej.
 5. Za tydzień – podczas rekolekcji – porządek Mszy świętych bez zmian. O godzinie 6.30 i 8.00 nauka rekolekcyjna dla wszystkich. O godzinie 9.30 i 11.00 z kazaniem dla rodzin. O 12.30 z kazaniem dla dzieci. Wieczorem po Mszy świętej o 18.00 – krótka nauka rekolekcyjna dla młodzieży. Prosimy o skorzystanie z rekolekcji, które poprowadzi Ojciec Bolesław Opaliński – franciszkanin z Rzeszowa.
 6. Dziękujemy Wiernym za składkę miesięczną z ubiegłej niedzieli na rzecz prowadzonych prac przy parafii. W maju na ten cel złożono 122 koperty na sumę 12.090 złotych.
 7. Dziękujemy również za dzisiejsza składkę na utrzymanie diecezjalnego radia Via.
 8. „Bóg zapłać” Rodzinom z ul. Fabrycznej za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu i prosimy za tydzień Rodziny z ul. Fabrycznej od numeru 31 – 45 włącznie.

ORAZ:

 • Dyżur adoracyjny w tym tygodniu przypadnie: W poniedziałek – Róża Teresy (E. Cisło); wtorek – św. Jana Pawła II (W. Zając); środa – św. Urszuli (Z. Cebula); czwartek – św. Weroniki (K. Grodecka); piątek – św. Barbary (S. Żeglicka) i w sobotę – św. Rodziny (B. Bajek)
 • Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Głogowie Małopolskim informuje, że w najbliższy czwartek o godz. 16.30 będzie miał miejsce DZIEŃ OTWARTY dla uczniów, którzy od września rozpoczną naukę w tej szkole.
 • Proszono by ogłosić, że w sobotę 21 maja zostanie przeprowadzone powszechne, obowiązkowe szczepienie  psów przeciw wściekliźnie dla Głogowa Małopolskiego (szczegóły na plakatach). Prosi się o poważne potraktowanie sprawy, ze wglądu na ciągle zagrożenie wścieklizną.
 • Trwają zapisy na autokarową Pielgrzymkę w dniu 4 czerwca na Jasną Górę jako dziękczynną za ogłoszenie Matki Bożej patronką naszego miasta. Szczegóły pielgrzymki zostały przypomniane w biuletynie parafialnym. Zapisy w zakrystii.