Niedziela Palmowa. Koncert Pieśni Pasyjnych Niny Nowak.

Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Na Mszy św. o godz. 11.00 odbyło się uroczyste poświęcenie palm, procesja z palami, a także koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu Niny Nowak, znanej i cenionej na całym świecie polskiej śpiewaczki operowej. Artystka śpiewała podczas Mszy, a po jej zakończeniu odbył się koncert najpiękniejszych pieśni pasyjnych, które przeniosły nas w duchowy nastrój rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia.

Nina Nowak – urodziła się w Przemyślu, polska śpiewaczka klasyczna i symfoniczna, która śpiewała m. in. z Andreą Bocellim, na mszy kanonizacyjnej Jana Pawła II; występuje z najlepszymi orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą. Specjalizuje się w muzyce symfonicznej – od klasyki do muzyki rozrywkowej poprzez operetkę, musical, muzykę filmową czołowych polskich i międzynarodowych kompozytorów oraz w muzyce sakralnej. Współpracowała z Krzysztofem Pendereckim, śpiewała na gali UEFA w 2012 r.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy przez Gminę Głogów Małopolski, Miejsko Gminny Domu Kultury im. F. Kotuli, Parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Małopolskim oraz Diecezję Rzeszowską.

Galeria zdjęć: Niedziela Palmowa. Koncert Niny Nowak – fot. Gabriel Pikor MDGK Głogów Małopolski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.