Pielgrzymka do Warszawy

W dniach 18 i 19 maja 2024 r. udaliśmy na parafialną pielgrzymkę do Warszawy. Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu gdzie posługiwał i pochowany jest bł. Ks. Jerzy Popiełuszko. Po Eucharystii modliliśmy się przy jego grobie oraz zwiedziliśmy muzeum bł. ks. Jerzego.
Następnie w dwóch grupach pod okiem Pań przewodniczek zwiedzaliśmy Warszawę m. in. Powązki Wojskowe, Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, widzieliśmy pomnik Małego Powstańca, syrenkę warszawską, grób nieznanego żołnierza. W archikatedrze warszawskiej modliliśmy się przy sarkofagu bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na koniec naszego pierwszego dnia zwiedzania Stolicy udaliśmy do Świątyni Opatrzności Bożej. Wieczorem odprawiliśmy nabożeństwo majowe.

Drugi dzień pielgrzymki rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w Wyższym Seminarium Duchownym ojców Pallotynów w Ożarowie Mazowieckim. Następnie zwiedzaliśmy Warszawę i byliśmy m. in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienkach Królewskich, Pałacu Kultury i Nauki. Mieliśmy okazję być na rozpoczęciu 65. Jubileuszowego Sezonu Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Warszawskich. Po całym dniu zwiedzania wróciliśmy pełni wrażeń do Głogowa Małopolskiego.

Galeria zdjęć: Parafialna Pielgrzymka do Warszawy