Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej

przy Rzymskokatolickiej Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Małopolskim

ZAKOŃCZENIE ROKU DUSZPASTERSKIEGO DLA WSPÓLNOT NASZEJ PARAFII

W sobotę o godz. 18:00 została odprawiona dziękczynna Msza Święta na zakończenie kolejnego roku duszpasterskiego. We wspólnej modlitwie uczestniczyły dzieci, młodzież oraz starsi parafianie zaangażowani w działalność wspólnot i grup formacyjnych naszej parafii.
Po zakończeniu Eucharystii wszyscy zgromadzili się na wspólnym spotkaniu przy grillu. Był to czas radosnej integracji, rozmów i podsumowania mijającego roku duszpasterskiego. Dziękujemy wszystkim za obecność, zaangażowanie oraz wspólnie przeżyty czas i życzymy błogosławionych, bezpiecznych wakacji.
Podziękowania złożone na końcu Mszy Świętej przez ks. Karola Hadama w imieniu wszystkich kapłanów posługujących w parafii:
Na zakończenie pragnę z całego serca wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy z oddaniem angażowali się w życie naszej parafii.
Serdecznie dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza za gorliwą i pełną szacunku posługę przy ołtarzu. Wiedzcie o tym, że wasza obecność, sumienność i zaangażowanie pomagają całej wspólnocie piękniej i głębiej przeżywać liturgię i spotkanie z Chrystusem.
Z całego serca dziękujemy Dziewczęcej Służbie Maryjnej wraz z Siostrą Aliną za Waszą gorliwą posługę i piękne zaangażowanie w życie naszej parafii. Dziękujemy za ubogacanie liturgii Waszym śpiewem, za odczytywanie modlitwy wiernych oraz za każdą chwilę poświęconą służbie Bogu i naszej wspólnocie. Niech Maryja, którą staracie się naśladować, wyprasza Wam potrzebne łaski i prowadzi Was każdego dnia bliżej do Pana Boga. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży za entuzjazm, otwartość oraz podejmowanie inicjatywy, które ożywiają naszą wspólnotę. Dziękujemy za odwagę w dawaniu świadectwa wiary i budowanie Kościoła pełnego młodzieńczej energii. Serdeczne podziękowania składamy również Rycerzom Kolumba za troskę o dobro parafii, gotowość do służby, wsparcie organizacyjne oraz świadectwo życia opartego na wierze, rodzinie i miłości bliźniego.
Pragniemy również z całego serca podziękować wszystkim wspólnotom i grupom, które każdego dnia swoją modlitwą, pracą i zaangażowaniem współtworzą życie naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność Modlitewnej Grupie Margaretki za nieustanną modlitwę w intencji kapłanów, Apostolstwu Pomocy Duszom Czyśćcowym za pamięć o wszystkich zmarłych, Kołu Przyjaciół Radia Maryja za troskę o pogłębianie życia religijnego i jedność we wspólnocie, Różom Różańcowym za wierną modlitwę różańcową, Parafialnemu Zespołowi Caritas za wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i niesienie konkretnej pomocy, Kręgom Domowego Kościoła za świadectwo życia chrześcijańskiego w rodzinach, Radzie Duszpasterskiej za odpowiedzialność, troskę i współpracę w podejmowaniu działań dla dobra parafii oraz Wspólnocie dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa za szerzenie nabożeństwa do Serca Jezusowego i modlitwę o królowanie Chrystusa w naszych sercach, rodzinach i Ojczyźnie. Niech dobry Bóg wynagradza wszystkim Waszą ofiarność, poświęcony czas i otwarte serca. Niech umacnia Was swoją łaską, obdarza zdrowiem, pokojem i radością oraz błogosławi w dalszej służbie dla Kościoła i naszej wspólnoty parafialnej. Szczęść Boże!
Matka Boska Głogowska

Msze święte i nabożeństwa

Niedziele i święta

Msze Św.: 6.30, 8.00, 9.30, 10.00 – Zabajka, 10.30 (ZPO), 11.00, 12.30 (w roku szkolnym), 18.00

Nabożeństwo: 17.30

Święta zniesione

Msze św.: 6.00, 8.00, 16.00, 18.00

Dni powszednie

Msze św.: 6.30, 7.15 (w kaplicy Matki Bożej), 18.00 (w środy połączona z Nowenną odprawianą przed ołtarzem Matki Bożej Głogowskiej)

Nabożeństwa

Nabożeństwa majowe, czerwcowe, październikowe, wypominki listopadowe:
godz. 17.30

Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej od godz. 8.00 do 18.00

Podczas adoracji dyżur w konfesjonale:
9.00 – 9.30 (dni powszednie),
17.30 – 18.00

Rozważanie na każdy dzień