Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej

przy Rzymskokatolickiej Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Małopolskim

XXIV POWIATOWY DZIEŃ JEDNOŚCI Z OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

27 czerwca o godz. 10:00 mszą świętą polową na placu przy stawie Traczewskim w Głogowie Małopolskim rozpoczął się XXIV Powiatowy Dzień Jedności Osób z Niepełnosprawnościami. To wyjątkowe wydarzenie od wielu lat integruje osoby z niepełnosprawnościami, ich rodziny, opiekunów, przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych oraz mieszkańców Powiatu Rzeszowskiego. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ks. Bp Edward Białogłowski. Wspólnie z nim modlili się Ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, oraz proboszcz parafii, ks. Przemysław Drąg. To właśnie on, w imieniu gospodarzy wydarzenia, powitał wszystkich zgromadzonych uczestników. Wśród obecnych znaleźli się osoby z niepełnosprawnościami wraz z rodzinami, przedstawiciele organizacji i fundacji, działacze społeczni, samorządowcy oraz mieszkańcy regionu. Wspólna modlitwa była okazją do wyrażenia solidarności, wsparcia i jedności z osobami, które na co dzień mierzą się z różnymi wyzwaniami. Po zakończeniu mszy świętej rozpoczęła się druga część uroczystości. Na uczestników czekało wiele atrakcji, które sprzyjały integracji, wspólnemu spędzaniu czasu oraz budowaniu relacji. Powiatowy Dzień Jedności Osób z Niepełnosprawnościami to wyjątkowe święto promujące integrację społeczną, wzajemny szacunek, solidarność oraz budowanie społeczeństwa otwartego na potrzeby wszystkich mieszkańców. Jest to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń, wspólnego spotkania oraz podkreślenia, jak ważnymi wartościami są równość, akceptacja i aktywne uczestnictwo osób z niepełnosprawnościami w życiu lokalnej społeczności. Tegoroczna edycja po raz kolejny pokazuje, że wspólne działania, otwartość i wzajemne wsparcie są fundamentem budowania silnej, zintegrowanej społeczności, w której każdy człowiek ma swoje miejsce i może aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym.

Matka Boska Głogowska

Msze święte i nabożeństwa

Niedziele i święta

Msze Św.: 6.30, 8.00, 9.30, 10.00 – Zabajka, 10.30 (ZPO), 11.00, 12.30 (w roku szkolnym), 18.00

Nabożeństwo: 17.30

Święta zniesione

Msze św.: 6.00, 8.00, 16.00, 18.00

Dni powszednie

Msze św.: 6.30, 7.15 (w kaplicy Matki Bożej), 18.00 (w środy połączona z Nowenną odprawianą przed ołtarzem Matki Bożej Głogowskiej)

Nabożeństwa

Nabożeństwa majowe, czerwcowe, październikowe, wypominki listopadowe:
godz. 17.30

Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej od godz. 8.00 do 18.00

Podczas adoracji dyżur w konfesjonale:
9.00 – 9.30 (dni powszednie),
17.30 – 18.00

Rozważanie na każdy dzień