Chór Parafialny

Nowe pieśni w wykonaniu Chóru „Adoremus” przy naszym Sanktuarium:

W ostatnim czasie nasz chór parafialny „Adoremus” miał okazję zaprezentować swój repertuar podczas wielu koncertów i spotkań muzycznych.

W dniu 5 stycznia 2020 r. nasz Chór Parafialny „Adoremus” uczestniczył w wyjątkowym wydarzeniu. Chór otrzymał zaproszenie do Rzeszowa, do parafii Księży Saletynów na Jubileuszowy XXX Koncert Kolęd organizowany przez Chór Ave Maria przy Parafii Matki Bożej Saletyńskiej. W tym roku w koncercie udział wzięło 10 zespołów. Całe wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Msza święta, po której poszczególne chóry wystąpiły przed głównym ołtarzem. Jest to coroczne piękne i wielkie wydarzenie w chórowej rodzinie. Na wspólnym śpiewaniu w przemiłej atmosferze spotkały się chóry z Rzeszowa i okolic. Nasz Chór wykonał 3 utwory: przed Mszą Świętą pastorałkę „Judzka Kraina”, natomiast na koncercie „Kołysankę Marii Panny” oraz „Bóg zawitał”. Debiutancki występ został przyjęty bardzo pozytywnie przez publiczność i inne chóry. Po koncertowych prezentacjach wszystkie obecne chóry złączyły się w  jeden i wspólnie wykonały trzy kolędy finałowe.

W dniu 12 stycznia 2020 r. nasz Chór Parafialny „Adoremus” wystąpił w Gminnym Wieczorze Kolęd. Wydarzenie miało miejsce w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim.

W sobotę 25 stycznia 2020 r. nasz Chór Parafialny „Adoremus” zaprezentował się podczas VII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek zorganizowanym u oo. Bernardynów w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Nasz Chór otrzymał dyplom brązowy i pamiątkową statuetkę.

W niedzielny wieczór 26 stycznia 2020 r. w naszym Sanktuarium odbył się wieczór kolęd, którego gospodarzem i wykonawcą był nasz Chór Parafialny „Adoremus”.  Chór wykonał sześć  utworów i 3 przy akompaniamencie zespołu muzycznego.  Wieczór ten zgromadził w naszym Sanktuarium liczne grono słuchaczy.

Gratulujemy naszemu Chórowi Parafialnemu „Adoremus” na czele z Panią dyrygent Elżbietą Dojka pięknego debiutu i życzymy dalszych muzycznych sukcesów.

Chór zaprasza na swoją stronę na portalu społecznościowym FACEBOOK

baner_fotogaleria_400