Orszak Trzech Króli 06.01.2020 r.

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2020 W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM
ZGROMADZIŁ 2 TYSIĄCE UCZESTNIKÓW

Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” przeszedł w poniedziałek przez głogowski rynek po raz siódmy. Wzięło w nim udział 2 tysiące uczestników. Patronat honorowy na wydarzeniem objął Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj oraz ksiądz Adam Samel proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Małopolskim. Całość koordynował ksiądz Michał Polański.

Uczestnicy orszaku spotkali się najpierw przy domu pod krzyżem. Ksiądz Dariusz Mikrut o godz. 12.30 zainaugurował przemarsz orszaku modlitwą Anioł Pański. Barwny pochód prowadzili trzej królowie – Kacper, Melchior i Baltazar, symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. W drodze do stajenki królowie minęli sceny: zwiastowanie – przygotowaną przez uczniów ZSO w Głogowie Młp., walkę dobra ze złem – przygotowaną przez grupę teatralną z MGDK Hrabia von Trupki, dwór Heroda – przygotowaną przez uczniów SP w Przewrotnem oraz bramę anielską – przygotowaną przez uczniów SP w Głogowie Młp. Na scenie głównej odbyło się powitanie Świętej Rodziny i pokłon Trzech Króli. Głos zabrał też burmistrz Paweł Baj i ksiądz proboszcz Adam Samel, którzy podziękowali mieszkańcom za tak liczne przybycie i uczestnictwo w orszaku. W wydarzeniu udział wzięli goście z miasta partnerskiego Spisskie Podgrodzie, na czele z primatorem dr Michałem Kapustą. Infokanál Spišské Podhradie

Podczas orszaku na trasie wspólnego wędrowania zlokalizowane było stoisko pocztowe, z którego uczestnicy mogli wysłać pocztówkę z pozdrowieniami. Była też żywa szopka ze zwierzętami, gorące napoje, słodkie ciasteczka i krówki. Uczestnicy otrzymali korony, śpiewniki i chorągiewki.

Orszak zorganizowała Gmina Głogów Małopolski i Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Małopolskim we współpracy z: Miejsko Gminnym Domem Kultury im. Franciszka Kotuli, Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Młp., Ochotniczą Strażą Pożarną, Komisariatem Policji w Głogowie Młp., Szkołą Muzyczną I Stopnia w Głogowie Małopolskim, Szkołą Podstawową w Głogowie Małopolskim, Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Głogów Młp., Rycerzami Kolumba, Dziennym Domem Senior – Wigor, MGOPS – em, spółką EkoGłog, Środowiskowym Domem Samopomocy w Wysokiej Głogowskiej, Akademią Rozwoju i Bezpieczeństwa M&M Prestige Sp z o. o., LKJ Zabajka.