OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 lipca 2022
r.

 1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą – niedzielę adoracyjną. Msze święte w porządku wakacyjnym (bez Mszy świętej szkolnej o 12.30). Przed południem katecheza przedślubna dla narzeczonych o 10.30 w Domu Pielgrzyma. Po południu o 17.20 odmówimy różaniec oraz dokonamy zmiany tajemnic różańcowych. Ostatnia Msza święta o 18.00.
 2. W kalendarzu liturgicznym najbliższego tygodnia przypadnie:
 • w środę wspomnienie błog. Marii Teresy Ledóchowskiej – dziewicy
 • w piątek św. Jana z Dukli – kapłana
 1. Przypominamy Wiernym, że ciągu tygodnia są odprawiane dwie Msze święte: rano o 6.45 i wieczorem o 18.00. Kościół w dni powszednie jest otwierany o godzinie 6.15. W środy zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej.
 2. Dziękujemy Wiernym za dzisiejszą składkę na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. W przyszłą niedzielę będzie składka miesięczna na cele parafialne.
 3. „Bóg zapłać” Rodzinom z ul. Jaśminowej, Krótkiej i Turkowskiego za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy na najbliższą sobotę Rodziny z ul. Prusa – mieszkańcy numerów od ul. Polnej do Mickiewicza.

ORAZ:

 • Dyżur adoracyjny w tym tygodniu przypadnie: W poniedziałek Róża św. Cecylii; we wtorek – św. Elżbiety (J. Surowiec): środa – św. Faustyny (U. Bąk); czwartek – św. Wojciecha (A. Bosek); piątek – św. Jadwigi (A. Winiarska) i sobota – św. Judy Tadeusza (Z. Siłka).

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 czerwca 2022
r.

 1. Przeżywamy XIII Niedzielę zwykłą. Tak jak ogłaszaliśmy w ubiegłym tygodniu – w okresie wakacji (od dzisiejszej niedzieli do września) nie będzie Mszy świętej szkolnej o 12.30. Pozostałe Msze święte bez zmian. Po południu o 17.40 Nabożeństwo Czerwcowe. Ostatnia Msza święta o godzinie 18.00.
 2. W środę przypadnie Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze święte w środę przed południem o 6.30 i 8.00 oraz po południu o godzinie 18.00. Składka z Uroczystości Piotra i Pawła stanowi tzw. świętopietrze i odsyłana jest przez Kurię do Rzymu.
 3. Ostatnie Nabożeństwo Czerwcowe w czwartek o 17.40.
 4. W tym tygodniu przypadnie pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ci, którzy będą chcieli skorzystać z sakramentu pokuty będą mogli uczynić to codziennie przed Mszą świętą poranną lub wieczorową oraz w czasie dyżuru. Prosimy o nie odkładanie spowiedzi na pierwszy piątek ponieważ jest okres urlopowy i kapłani nie będą mieli możliwości obsłużyć większej ilości penitentów.
 5. W ciągu tygodnia – w dni powszednie odprawiane będą dwie Msze święte: jedna rano 6.45 i wieczorem o 18.00. Ten porządek w dni powszednie będzie obowiązywał do 1 września. Kościół będzie otwierany w dni powszednie o godzinie 6.15 rano. W środy wieczorem zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej.
 6. W I sobotę na godzinę 17.00 zapraszamy tych, którzy odprawiają pierwsze soboty miesiąca.
 7. „Bóg zapłać” Rodzinom z ulicy Żeromskiego za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy na najbliższą sobotę Rodziny z ul. Jaśminowej, Krótkiej i Turkowskiego.

ORAZ:

 • Dyżur adoracyjny w tym tygodniu przypadnie: W poniedziałek Róża – św. Moniki (M. Bąk), wtorek – św. Józefa (W. Łyczko); środa – św. Antoniego (St. Piątek); czwartek – św. Zelii i Ludwika Martin (Z. Kogut); piątek – św. Agaty (E. Skalniak) i sobota – św. Agnieszki (W. Flak). Adoracja w Uroczystość św. Piotra i Pawła od godziny 9.00 – 16.00.
 • Jutro – w poniedziałek po Mszy św. wieczorowej (o 18.30) odbędzie się spotkanie Rycerzy Kolumba w Domu Pielgrzyma.