OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 kwietnia 2019 r.

 1. Dziś porządek bez zmian. Po południu Gorzkie Żale o godzinie 15.30 i 17.15 – z rekolekcyjnym kazaniem Pasyjnym. Po każdym z tych nabożeństw – Msza św. recytowana.
 2. Jutro – w poniedziałek – dzień spowiedzi w naszej parafii. Kapłani z dekanatu będą spowiadali: od godziny 9.00 – 12.00 (z półgodzinną przerwa od 10.30 – 11.00) oraz od 15.30 do 18.30 – również z półgodziną przerwą od 17.00 do 17.30. Prosimy o skorzystanie w poniedziałek z sakramentu pokuty, ponieważ w innym terminie – nie będziemy w konfesjonałach.
 3. Jutro tylko jedna Msza święta o godzinie 8.00 rano. Intencje przyjęte na dzień jutrzejszy będą odprawione o godzinie 8.00.
 4. We wtorek po szkole kapłani udadzą się z posługa sakramentalną do chorych. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii – koniecznie dzisiaj. Wtorkowa posługa wobec chorych obejmuje również tych do których kapłani jeżdżą na pierwsze piątki (w Wielki Piątek kapłani nie pojadą do chorych). Zadbajmy o to, aby chorzy przebywający w domach dopełnili obowiązku spowiedzi i Komunii świętej Wielkanocnej.
 5. We wtorek ostatni dzień rekolekcji. Msze święte we wtorek – o 7.30 i o 18.00 wieczorem. Obie Msze święte z kazaniem kończącym rekolekcje wraz z możliwością zyskania odpustu zupełnego. We wtorek będzie zebrana składka przez Ojca Rekolekcjonistę z przeznaczeniem na ich Seminarium i Zgromadzenie Zakonne oraz prowadzoną przez nich działalność duszpastersko-charytatywną. Co roku 15 sierpnia pielgrzymujemy do Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku i korzystamy z posługi pracujących tam Ojców.
 6. Dzisiejszą niedzielą – Niedzielą Palmową – rozpoczynamy WIELKI  TYDZIEŃ.
 7. Msze święte w środę – o 6.30, 7.15 rano i o 18.00 wieczorem. W środę Msza św. wieczorowa wraz z Nowenną do Matki Bożej.  W Wielkim Tygodniu kancelaria nie będzie czynna.
 8. W Wielki Czwartek rano nie będzie żadnego nabożeństwa. Przed południem pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do Katedry w Rzeszowie. O godzinie 18.00 Msza święta zwana WIECZERZĄ PAŃSKĄ. Kościół zachęca do udziału w tej Mszy świętej i do przyjęcia Eucharystii. Jest to bowiem dzień Ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Po Mszy świętej w Wielki Czwartek – przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do północy. W Wielki Czwartek – zostaną pobłogosławione tzw. „CHLEBKI MIŁOSIERDZIA”, które po Mszy świętej (w Wielki Czwartek) – a także w Wielki Piątek będą rozprowadzane przez Panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego. Ofiary składane z tej okazji do puszek – będą przeznaczone na rzecz ubogich w parafii. Niech te „Chlebki miłosierdzia” znajdą się na naszych wielkanocnych stołach.
 9. Wielki Piątek – jest dniem jedynym i wyjątkowym w dziejach ludzkości. Na Krzyżu bowiem dokonało się nasze zbawienie. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nadto tych, którzy ukończyli 18 lat życia – a nie rozpoczęli 60-go roku życia, obowiązuje dodatkowo post ścisły, tzn, że osoby te oprócz powstrzymania się od pokarmów mięsnych mają ograniczyć się to trzech posiłków (dwa razy posiłek lekki i jeden do syta). Przypominamy, że w tym dniu podobnie jak w Środę Popielcową – nie ma żadnej dyspenzy.
 10. W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godziny 7.00 rano do 18.00 wieczorem. O godzinie 8.00 rano – Droga Krzyżowa, po której także dzieci otrzymają wielkopostne obrazki. O 18.00 główne Nabożeństwo Wielkiego Piątku wraz z ADORACJĄ KRZYŻA. Po tym nabożeństwie odśpiewamy Gorzkie Żale a następnie adoracja przy Grobie Pańskim do północy. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia w ramach Nowenny 15 minut przed wieczornymi nabożeństwami będzie odmawiana przez Akcję Katolicką Koronka do Miłosierdzia Bożego. Jedynie w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Koronkę tą odmówimy po Mszy św. szkolnej.
 11. W Wielką Sobotę – początek adoracji również od 7.00 rano. Poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocny tu w kościele o godzinie: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. O godzinie 10.00 kapłan pojedzie do Woli Cichej i do Zabajki. Prosimy o pojazdy.
 12. Główne nabożeństwo w Wielką Sobotę będzie o godzinie 20.00 wraz z REZUREKCJĄ. Prosimy na sobotę wieczór przygotować feretrony i sztandary. Na liturgię Wielkiej Soboty trzeba przynieść ze sobą świece.
 13. W WIELKANOC PIERWSZA MSZA ŚWIĘTA O GODZINIE 6.00 rano. Po tej Mszy świętej PROCESJA WOKÓŁ KOŚCIOŁA. Prosimy o włączenie się w tą procesję także Strażaków.  
 14. W Wielką Niedzielę – Msze święte o godzinie 6.00; 8.00; 9.30, 11.00 i 12.30. W Drugi Dzień Świąt – w Poniedziałek Wielkanocny pierwsza Msza święta o 6.30 i pozostałe tak jak w każdą niedzielę w ciągu roku łącznie ze Mszą św. wieczorową o godzinie 18.00. W Drugi Dzień Świąt na Mszy świętej o godzinie 12.30 – będą udzielone dzieciom chrzty.
  Na temat przeżycia Niedzieli Palmowej, Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego można przeczytać w modlitewniku parafialnym na stronach od 30 – 48 włącznie.
 15. Dziękujemy Wiernym za dzisiejszą składkę miesięczną na cele parafialne oraz za ofiary złożone podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 16. „Bóg zapłać” ulicy Krzywej za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni. W Wielką Sobotę na godzinę 17.00 prosimy – Panie z ul. Rzeszowskiej od nr. 1 – 30 włącznie wraz z blokiem. Liczymy, że podobnie jak w ubiegłych latach – pomogą przy tych pracach również strażacy i chętni z Głogowa. Nie chcemy sprzątać po Rezurekcji – ponieważ będzie to już dla nas po Rezurekcji – Wielkanoc.
 17. Dziękujemy Różom za pełnienie dyżuru adoracyjnego w minionym tygodniu. W tym tygodniu adoracja będzie: jutro od godz. 9.00 – 18.00 a we wtorek i środę po Mszy św. o 7.15 – 18.00. Jutro dyżur św. Piotra i Pawła (R. Tęcza), we wtorek św. Teresy (E. Cisło) i w środę św. Jana Pawła II (W. Zając).
 18. Na koniec prosimy aby Wielki Tydzień był tygodniem trzeźwości. Ludzie wierzący nie sprzedają i nie kupują alkoholu
  w Wielki Piątek.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 kwietnia 2019 r.

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Ostatnia Msza święta przed południem o godzinie 11.00. Po południu – Gorzkie Żale – o godzinie 15.30 i 17.15 i po każdym z tych nabożeństw Msza święta recytowana. W ciągu tygodnia Msza św. rano o 6.30 i 7.15. Po południu o godzinie 18.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Głogowskiej.
 2. W piątek Mszą świętą o godzinie 17.00 rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Po Mszy świętej odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta.  Pójdziemy tak jak w ubiegłym roku ulicą Larymowicza, Prusa, częścią  ulicy Polnej w kierunku Osiedla Słonecznego i powrócimy  ul. Lipową, Prusa, Wałową i Kościelną do świątyni.
 3. Rano w piątek o 7.45 będzie Droga Krzyżowa – dla pracujących na drugą zmianę. Po południu  będzie  tylko Droga Krzyżowa ulicami miasta po Mszy św. o godzinie 17.00. Dzieci otrzymają obrazki przed rozpoczęciem Drogi Krzyżowej.
 4. W sobotę o 7.30 Msza święta z kazaniem dla wszystkich, o 16.00 Msza święta z kazaniem dla ludzi starszych i chorych oraz o 18.00 Msza święta z kazaniem dla wszystkich. PO MSZY ŚWIĘTEJ NAUKA S T A N O W A D L A MAŁŻONKÓW. W sobotę intencje przyjęte na rano będą odprawione o 7.30. Od godziny 9.00 – 18.00 adoracja Najświętszego. Sakramentu.
 5. W Niedzielę Palmową – porządek obowiązujący w każdą niedzielę Wielkiego Postu. Wszystkie kazania wraz z pasyjnym wygłosi rekolekcjonista. Po Mszy Św. Wieczornej młodzież zaprasza na czuwanie modlitewne.
 6. W Wielki  Poniedziałek będzie spowiedź parafialna przed Wielkanocą z udziałem kapłanów z dekanatu.
 7. Informujemy zainteresowanych, że chrzty będą udzielone w Niedzielę Palmową o godzinie 11.00 a w drugi dzień Świat Wielkanocnych tj. 22 kwietnia o godz. 12.30. Dzieci te prosimy zgłaszać do urzędu parafialnego jutro w godzinach urzędowania. Prosimy do środy załatwić wszelkie sprawy kancelaryjne w godzinach urzędowania, ponieważ w pozostałe dni tygodnia (do Świąt) – ze względu na spowiedź w dekanacie – kancelaria nie będzie czynna. W związku ze spowiedziami w dekanacie także – od wtorku do soboty nie będzie u nas dyżuru w konfesjonale.
 8. W Niedzielę Palmową (w przyszłą niedzielę) podczas każdej Mszy św. – poświęcenie palm. Ks. Biskup zaprasza młodzież z diecezji do katedry na świętowanie kolejnego – Dnia Młodzieży.
 9. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie. Kapłani udadzą się chorych zgłoszonych na Święta  oraz chorych których odwiedzają na pierwsze piątki – w przyszły wtorek – po szkole.
 10. Dziękujemy Wiernym za składkę miesięczną z ubiegłej niedzieli za na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę będzie składka miesięczna na cele parafialne.
 11. “Bóg zapłać” Paniom z ul. Długiej za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy na sobotę na godzinę 9.00 Panie z ul. Krzywej (bez bloków).
 12. Dziękujemy Różom, które w tym tygodniu pełnili dyżur adoracyjny i przypominamy, że w tym tygodniu taki dyżur przypada: Jutro Róża św. Jadwigi (A. Winiarska); we wtorek św. Judy Tadeusza (T. Siłka); w środę błog. Karoliny (S. Bazan); w czwartek św. Katarzyny (I. Kłeczek); w piątek św. Kingi (K. Gagat) i w sobotę św. Magdaleny (J. Zarębska).                   

ORAZ:

 • Siostra Angela informuje, że próba przed Rocznicą Pierwszej Spowiedzi odbędzie się 9 i 11 kwietnia
  (tj. najbliższy wtorek i czwartek) o godzinie 18.40. Obecność dzieci obowiązkowa.
 • We wtorek po Mszy Św. wieczornej w „Domu pod Krzyżem” przedświąteczna zbiórka całej Służby Liturgicznej.
 • Rycerze Kolumba, Akcja Katolicka i Radny Powiatu Rzeszowskiego zapraszają w czwartek do „Domu pod Krzyżem” na godz. 19:00 na spotkanie z Witoldem Gadowskim – dziennikarzem śledczym, pisarzem, poetą oraz na promocję jego książki pt. „Zagrożenia dla Polski”.