OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 lipca
2020 r.

 1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą. Msze święte w porządku wakacyjnym (bez Mszy świętej szkolnej o 12.30). Po południu o 17.30 Nieszpory Niedzielne. Ostatnia Msza święta o 18.00. Po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów zostaną w całości przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy katolickich w świecie.
 2. W kalendarzu liturgicznym najbliższego tygodnia przypadnie:
 • W środę wspomnienie św. Marty
 • W piątek św. Ignacego z Loyoli – kapłana
 • W sobotę św. Alfonsa Liguoriego – biskupa i doktora Kościoła.
 1. W tym tygodniu przypadnie pierwsza sobota sierpnia. Zapraszamy więc w sobotę na 17.00 tych, którzy odprawiają pierwsze soboty miesiąca.
 2. W ciągu tygodnia Msza święta rano: o 7.15 i wieczorem o 18.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Głogowskiej.
 3. „Bóg zapłać” Rodzinom z Wygody za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu  świątyni i prosimy na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 pozostałe Rodziny z Wygody.

 ORAZ:

 • Dyżur adoracyjny w tym tygodniu przypadnie: W poniedziałek Róża
  – św. Moniki
  (M. Bąk), wtorek św. Józefa (W. Łyczko): środa – św. Antoniego
  (E. Piątek): czwartek – świętych Zeli i Ludwika Martin (Z. Kogut): piątek
  – św. Gabriela Archanioła
  (Pado T.) i sobota – św. Agaty (E. Skalniak).
 • Burmistrz Głogowa Małopolskiego informuje, że został wydłużony nabór wniosków
  na wymianę pieców węglowych na inne ekologiczne źródła ciepła. Nabór potrwa
  do 31 sierpnia 2020 roku. Szczegóły można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Głogowie Małopolskim – Ratusz I piętro, pokój nr 12.
 • We wtorek o godz. 18:30 w Domu pod Krzyżem spotkanie wszystkich zainteresowanych sprawami Pieszej Pielgrzymki z Rzeszowa na Jasną Górę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 lipca
2020 r.

 1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. Msze święte w porządku wakacyjnym (bez Mszy świętej szkolnej o 12.30). Po południu o 17.30 Nieszpory Niedzielne. Ostatnia Msza święta o 18.00.
 2. W kalendarzu liturgicznym najbliższego tygodnia przypadnie:
 • Jutro Wspomnienie błog. Czesława – Kapłana
 • W środę św. Marii Magdaleny
 • W czwartek św. Brygidy – Patronki Europy
 • W piątek św. Kingi – Dziewicy
 • W sobotę św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa
 1. Przypominamy, że w dni powszednie nie ma Mszy świętej o 6.30 rano. W ciągu tygodnia są odprawiane dwie Msze święte rano o 7.15 i wieczorem o 18.00. W środy po Mszy Św. wieczorowej – Nowenna do Matki Bożej.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00 – zostaną poświęcone pojazdy mechaniczne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
 3. Dziękujemy Wiernym za wzięcie udziału w ubiegłą niedzielę w wyborach prezydenckich.
 4. Dziękujemy również za składkę miesięczną na cele parafialne z ubiegłej niedzieli.
  W lipcu na ten cel złożono 128 kopert.
 5. „Bóg zapłać” Rodzinom z ul. Krzysztofa Głowy za wczorajsza pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy na najbliższą sobotę Rodziny z Wygody od nr 1 – 7 (wraz z blokiem).

ORAZ:

 • Dyżur adoracyjny w tym tygodniu przypadnie: W poniedziałek Róża – św. Barbary (S. Żeglicka), wtorek – św. Rodziny (B. Bajek); środa –  św. Łucji (G. Barczak): czwartek – św. J. S. Pelczara (B. Litwin); piątek – św. Michała Arch.(J. Grygiel) i sobota –  św. O. Pio (H. Kwaśny).
 • Przypominamy, że w związku z epidemią nasza parafialna sierpniowa pielgrzymka do Leżajska nie odbędzie się w tym roku w tradycyjnej formie pieszego pielgrzymowania. Będzie natomiast u Matki Bożej w Leżajsku odprawiona Msza Św. 15 sierpnia o godz. 14:00 i do udziału w tej Mszy Św. zapraszamy wszystkich chętnych. Dojazd na miejsce i powrót we własnym zakresie.
 • Także tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę w tym roku będzie miała wymiar tylko i wyłącznie duchowego pielgrzymowania. Wszystkich zainteresowanych sprawami pielgrzymki zapraszamy we wtorek 28 lipca na godz. 18:30 do Domu pod Krzyżem na spotkanie z księdzem przewodnikiem gr. Św. Urszuli.