OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15 czerwca 2019 r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Trójcy Przenajświętszej. Przypominamy Wiernym, że dzisiaj nie będzie Mszy świętej szkolnej. Ostatnia Msza święta przed południem o godzinie 11.00 wraz z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Po południu Nabożeństwo czerwcowe o 17.30. Ostatnia Msza święta o 18.00.
 2. W kalendarzu liturgicznym przypadnie: Jutro liturgiczne wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego – Zakonnika, w czwartek Uroczystość Bożego Ciała, w piątek św. Alojzego Gonzagi – Zakonnika
 3. W ciągu tygodnia Msza św. rano o 6.30 i 7.15 (w kaplicy Matki Bożej). Po południu codziennie o godz. 17.30 Nabożeństwo czerwcowe a następnie Msza święta o 18.00.
 4. W środę zakończenie roku szkolno-katechetycznego. Na Mszę święta dziękczynną o godz. 8:00 zapraszamy młodzież, dzieci, nauczycieli i pracowników szkół oraz rodziców. Możliwość spowiedzi przez zakończeniem roku szkolnego jutro od godziny 16.00 do 18.00
 5. W Uroczystość Bożego Ciała (w najbliższy Czwartek) Msze święte tak jak co roku – o godzinie 6.30, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o 9.00 procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy (wokół Rynku). Dzieci, które w tym roku przeżywały rocznicę I Komunii św. i pierwszą Komunię – przyjdą w strojach komunijnych. Dzieci młodsze zapraszamy do sypania kwiatów. Prosimy aby w procesję włączyli się także Strażacy i Rycerze Kolumba. Rycerze Kolumba – tak jak w ubiegłym roku – na procesję zabiorą dwa najcięższe feretrony. Podczas procesji zachowajmy ducha wiary i modlitewne skupienie.
 6. Msza święta popołudniowa w oktawie Bożego Ciała (w piątek, sobotę i niedzielę) wraz z procesją wokół kościoła. Prosimy o udział w tej Mszy świętej i procesji.
 7. O przygotowanie ołtarzy w tym roku prosimy Państwo: Gniewków i Walców. III ołtarz przygotują Rycerze Kolumba a IV ołtarz Strażacy.
 8. Dziękujemy Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za wyplewienie przed Odpustem „Ogrodu Maryjnego” i chwastów, które pojawiły się wokół świątyni.
 9. Dziękujemy Wiernym za składkę miesięczną z ubiegłej niedzieli na cele parafialne. W czerwcu na ten cel złożono 121 kopert.
 10. Dziękujemy tym, którzy pełnili w minionym tygodniu dyżur adoracyjny. Przypominamy, że w tym tygodniu dyżur ten przypadnie: W poniedziałek – Róża św. Jana Pawła II (W. Zając): we wtorek – św. Urszuli (Z. Cebula): w środę – św. Weroniki (J. Surowiec), w św. Rodziny (B. Bajek) i w sobotę św. Łucji ( Barczak). W Uroczystość Bożego Ciała nie będzie adoracji.

ORAZ:

 • W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej odbędzie się spotkanie z rodzicami ministrantów wyjeżdżających na wakacyjne rekolekcje.
 • We wtorek po Mszy św. wieczorowej zbiórka podsumowująca kolejny rok formacji ministranckiej. Obecność całej Służby Liturgicznej – obowiązkowa.
 • Pielgrzymów z parafialnej pielgrzymki do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla zapraszamy do zakrystii po odbiór pamiątkowego zdjęcia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
9 czerwca 2019 r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze święte – bez zmian. Dzisiejsza uroczystość kończy okres przyjęcia Komunii świętej Wielkanocnej. Obowiązek przyjęcia Komunii w okresie Wielkanocy spoczywa na wszystkich wierzących – pod grzechem ciężkim. Wieczorem o 17.30 – zamiast Nieszporów Nabożeństwo Czerwcowe.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Uroczystość Matki Kościoła. Msze święte jutro o godzinie 6.30, 8.00; 16.00 i 18.00 Dzieci i młodzież przyjdą na Mszę świętą o godzinie 16.00. Jutro kancelaria nie będzie czynna ze względu na święto Matki Kościoła.
 3. W czwartek po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przypadnie liturgiczne święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 4. W ciągu tygodnia Msze święte – bez zmian. Nabożeństwo Czerwcowe codziennie o 17.30 na następnie Msza święta o godzinie 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Odpustowa ku czci Trójcy Przenajświętszej. Suma Odpustowa za tydzień o godzinie 11.00 Z racji Odpustu nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy świętej szkolnej. Pozostałe Msze święte będą – bez zmian.  Prosimy aby na sumę przyszli ze sztandarami Strażacy a dzieci klas III niech przyjdą w strojach pierwszokomunijnych. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Możliwość spowiedzi przed odpustem codziennie rano i wieczorem a w piątek będziemy w konfesjonałach od godziny 16.30 (bez udziału obcych kapłanów).
 6. Dziękujemy za dzisiejszą składkę miesięczną na cele parafialne.
 7. Dziękujemy Paniom z ul. Młynarskiej i Nad Stawem za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy za tydzień w sobotę na godzinę 9.00 Panie z ul. Sienkiewicza.

ORAZ

 • Dyżur adoracyjny w tym tygodniu przypadnie: W poniedziałek Róża błog. Karoliny (S. Bazan), wtorek – św. Katarzyny (I. Kłeczek); środa – św. Kingi (K. Gagat); w czwartek –św. Magdaleny (J. Zarębskiej); piątek – św. Małgorzaty (S. Dolecka) i sobota – św. Piotra i Pawła (R. Tęcza).
 • W czwartek o godz. 17:00 spotkanie Koła Synodalnego Emerytów, a po Mszy św. wieczorowej odbędzie się spotkanie z Akcją Katolicką w Domu Parafialnym „Pod Krzyżem”.
 • Także w czwartek odbędzie się spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania z klas VII. Kandydaci przyjdą na godz.17.30 na Nabożeństwo Czerwcowe. Pozostaną na Mszę świętą o 18.00 po której będzie spotkanie. Prosimy aby kandydaci ci zajęli siedzenia w ławkach na przodzie świątyni. Obecność obowiązkowa.
 • Rycerze Kolumba dziękują wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę makulatury z przeznaczeniem na Misje. Uzyskali ze sprzedaży tej makulatury sumę 3210 złotych którą w całości przekazali na Misje w Kamerunie do diecezji gdzie – biskupem diecezjalnym jest pochodzący z Woli Raniżowskiej Ks. bp. Jan Ozga. Pracują tam również Siostry Michalitki.