OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
8 grudnia 2019 r.

 1. Dzisiaj II niedziela Adwentu. Msze święte w porządku niedzielnym. Po sumie – do godziny 12.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość skorzystania z tzw. Godziny Miłosierdzia. Wieczorem o 17.30 Nieszpory Niedzielne, a o 18.00 ostatnia Msza św.
 2. W kalendarzu liturgicznym najbliższego tygodnia przypadnie:
 • W piątek wspomnienie św. Łucji – Dziewicy i Męczennicy a równocześnie kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju
 • W sobotę świętego Jana od Krzyża – Kapłana i Doktora Kościoła
 1. W ciągu tygodnia porządek bez zmian. Wieczorem o 17.40 Godzinki ku czci Matki Bożej, a następie Msza święta RORATNIA o godzinie 18.00. Zapraszamy do udziału w Roratach zarówno starszych jak i młodzież oraz dzieci z lampionami.
 2. Dziękujemy Wiernym za dzisiejszą składkę miesięczną na cele parafialne. Zbiórka do puszek jako pomoc materialna dla Kościoła na Wschodzie była zorganizowana w naszej parafii 24 listopada. Złożone ofiary zostaną przekazane na ten cel.
 3. Dziękujemy Różom za dyżur adoracyjny w ubiegłym tygodniu i przypominamy, że dyżur ten przypadnie: Jutro – Róża Judy Tadeusza (Z Siłka), we wtorek – bł. Karoliny (S. Bazan), w środęśw. Katarzyny (I. Kłeczek), w czwartek – św. Kingi (K. Gagat), w piątek św. Magdaleny (J. Zarębska) i w sobotę – św. Małgorzaty (S. Dolecka).
 4. Wyrażamy wdzięczność Rodzinom z ul. Pięknej – blok nr 4 za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy za tydzień w sobotę na godzinę 9.00 Panie z ul. Pięknej – blok nr 4 pozostałe numery.

 

ORAZ:

 • Przypominamy, że w zakrystii są świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom oraz opłatki.
 • Spotkanie Synodalno-związkowe Emerytów odbędzie się 10 grudnia – we wtorek
  – o godzinie 16.00 w Domu Kultury
 • Spotkanie Akcji w czwartek po Mszy św. wieczorowej
 • W czwartek na Mszę św. Roratnią (godz. 18.00), a następnie na spotkanie w grupach zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VIII
 • Informujemy Wiernych, że od 1 grudnia br. Urząd Dziekański znajduje się przy parafii
  św. Józefa na Niwie. Nowym dziekanem dekanatu głogowskiego został mianowany przez księdza biskupa Ks. dr Stanisław Kamiński.
 • Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj zaprasza wszystkich mieszkańców
  do udziału w spotkaniu Rady Osiedla Centrum, które poświęcone będzie konsultacjom zmiany granic administracyjnych Miasta Głogowa Małopolskiego. Spotkanie odbędzie
  się 15 grudnia br. w Miejsko Gminnym Domu Kultury, o godzinie 11.00 w sali 112. Serdecznie zapraszamy „.
 • Proszono, aby ogłosić, że jutro 9 XII będzie przerwa w dostawie gazu w godzinach od 8.30 – 14.00 spowodowana pracami przyłączeniowymi do sieci gazowej. Ogłoszenie dotyczy odbiorców gazu z ulic: Kościelna, Krzywa, Polna, Spytka  Ligęzy, Rynek, Sikorskiego, Zielona i Ks. Kadr. Stefana Wyszyńskiego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 grudnia 2019 r.

 1. Przeżywamy PIERWSZĄ NIEDZIELĘ ADWENTU – ROZPOCZYNAJĄCĄ NOWY ROK LITURGICZNY. Msze święte dzisiaj bez zmian. O godzinie 10.30 w Domu Parafialnym “Pod Krzyżem” katecheza przedślubna dla narzeczonych. Wieczorem o 17.20 wystawienie Najświętszego Sakramentu Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia oraz Nowenna w intencji obrony życia, różaniec i zmiana tajemnic różańcowych. Ostatnia Msza święta o godzinie 18.00
 2. W ciągu tygodnia o godzinie 17.30 Godzinki Ku czci Matki Bożej, o 17.50 Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia oraz Nowenna w intencji obrony życia. Msza święta Roratnia o godzinie 18.00. Zachęcamy Wiernych do udziału we Mszy świętej Roratniej, która ma nam pomóc w duchowym przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego. Prosimy by Siostry Katechetki w ciągu adwentu zorganizowały udział dzieci w roratach z lampionami.
  W tym roku podczas rorat będziemy poznawali życie i drogę do świętości sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Niech Adwent będzie przeżywany w trzeźwości.
 3. Codziennie rano i wieczorem możliwość spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca.
  W czwartek będziemy w konfesjonałach od godziny 16.00 do 18.00. W pierwszy piątek na Mszę świętą wieczorną przychodzą obowiązkowo kandydaci do Sakramentu Bierzmowania.
 4. Informujemy Wiernych, że tegoroczna spowiedź adwentowa w naszej parafii z udziałem kapłanów z dekanatu została zaplanowana na sobotę 21 grudnia.
 5. Za tydzień podczas sumy zostaną udzielone dzieciom chrzty. Dzieci zgłaszamy do urzędu parafialnego do piątku włączenie w godzinach urzędowania.
 6. W przyszłą niedzielę przypadnie w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy świętej o godzinie 12.30 zostaną poświęcone i rozdane medaliki dzieciom przygotowującym się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Obecność tych dzieci obowiązkowa.
 7. Również za tydzień od godziny 12.00 – 13.00 jest tzw. GODZINA MIŁOSIERDZIA. Matka Boża w objawieniach przekazuje, że w tym dniu i w tej godzinie niebo staje się nad nami otwarte i Boże Miłosierdzie jest dla człowieka na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy więc szczególnie od 12.00 do 12.30 na czuwanie modlitewne.
 8. Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Głogów Małopolski zwrócił się z prośbą o podanie informacji, że: „Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów Małopolski zaprasza 8 grudnia 2019 r. o godzinie 1500 na Mikołajkowy Koncert Charytatywny, który odbędzie się w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp. podczas którego odbędzie się kwesta na rzecz dzieci dotkniętych chorobą nowotworową z terenu Gminy Głogów Małopolski”. Serdecznie zapraszają.
 9. Dziękujemy Wiernym za dzisiejszą składkę na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę będzie składka miesięczna na cele parafialne.
 10. Dziękujemy Różom za dyżur adoracyjny w ubiegłym tygodniu i przypominamy, że dyżur ten przypadnie: Jutro – Róża św. Agnieszki (W. Flak), we wtorek – bł. Bronisławy (B. Bazan), w środęśw. Cecylii (C. Dudzik), w czwartek – św. Elżbiety (J. Surowiec), w piątek św. Faustyny (U. Bąk) i w sobotę – św. Wojciecha (A. Bosek).
 11. Dziękujemy rodzinom z ul. Pięknej – blok nr 3 za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy w sobotę na godzinę 9.00 Panie z ul. Pięknej – blok nr 4 od nr 1 – 12 włącznie.

ORAZ:

 • W czwartek 5 grudnia w wigilię wspomnienia św. Mikołaja po Mszy świętej roratniej (ok. godz. 18.40) zapraszamy Oazę i Liturgiczną Służbę Ołtarza do auli przedszkola parafialnego na spotkanie ze św. Mikołajem. Także rodzice, którzy chcieliby w ten sposób obdarować swoje dzieci – proszeni są o kontakt ze św. Mikołajem 5 grudnia w godzinach pracy przedszkola – u Siostry Dyrektor.
 • Do każdej parafii doręczono Świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom – duże i małe. Świece
  oraz opłatki są do nabycia w zakrystii.