OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
9 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiejsza II niedzielę Adwentu obchodzona jest w Kościele jako “XIV Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie”. Msze święte w porządku niedzielnym. O godzinie 9.00 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. O 17.30 Nieszpory Niedzielne. Ostatnia Msza św. o 18.00.
 2. W adwencie wieczorem o godzinie 17.35 – codziennie – Godzinki ku czci Matki Bożej i Msza święta wieczorowa – Roratnia o 18.00. Zapraszamy Wiernych zarówno starszych jak i młodzież oraz dzieci do udziału w Roratach.
 3. Dziękujemy także za składkę miesięczną na cele parafialne.
 4. „Bóg zapłać”  Paniom z ul. Zabajki za piątkową pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy za tydzień w sobotę na godzinę 9.00 Panie z Zabajki od nr 85 – 100 włącznie.
 5. „Bóg zapłać” Różom za dyżur adoracyjny w ubiegłym tygodniu i przypominamy, że dyżur ten przypadnie: Jutro dla Róży błog. Karoliny (S. Bazan);  we wtorek – św. Katarzyny (I. Kleczek): w środę św. Kingi (K. Gagat),  w czwartek św. Magdaleny (A. J. Zarębska);  w piątekśw. Małgorzaty (S. Dolecka); i w sobotę – św. Piotra i Pawła (R. Tęcza).

ORAZ:

 •             Przypominamy, że dzisiaj i w przyszłą niedzielę  Rycerze Kolumba będą rozprowadzali kalendarze z obrazami znajdującymi się w naszej świątyni. Dobrowolne datki zbierane do puszek zostaną przekazane na środki higieniczne, pampersy oraz odżywki do Domu Samotnej Matki prowadzonego przez Siostry Sercanki w Rzeszowie
 • W zakrystii są świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom oraz opłatki.
 • W przedsionku kościoła kosz do którego będzie można składać produkty żywnościowe na zbliżające się święta Bożego Narodzeni z przeznaczeniem dla ludzi chorych i starszych z naszej parafii.
 • W środę po Mszy św. wieczorowej o Nowennie odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.
 • W czwartek kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania w grupach po Mszy świętej wieczorowej. Obecność obowiązkowa.
 • W piątek 14 grudnia o godzinie 16.00 w Domu Kultury spotkanie Synodalne Emerytów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 grudnia 2018 r.

 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę adwentu, która w Kościele rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Msze święte bez zmian. Wieczorem o 17.30 różaniec o dobre przeżycie Adwentu. O godzinie 10.30 katecheza przedślubna dla narzeczonych w domu parafialnym „Pod Krzyżem”.
 2. W ciągu tygodnia Msza święta rano o godzinie 6.30 oraz o 7.15 w kaplicy Matki Bożej. Msza święta- Roratnia o 18.00.  O 17.35 – przed Roratami – Godzinki ku czci Matki Bożej. Zachęcamy Wiernych do udziału we Mszy świętej Roratniej. Prosimy aby włączyły się dzieci w przeżycie adwentu, a szczególnie te rodziny w których dzieci przygotowują się do I Komunii świętej swoich dzieci. Prosimy także, by Siostry katechetki zorganizowały udział dzieci w roratach z lampionami. Adwent ma pomóc wiernym w duchowym przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.
 3. Całodzienna spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia zaplanowana jest na dzień 21 grudnia – będzie to piątek. Zachęcamy parafian zachowania do trzeźwości czasie Adwentu.
 4. W tym tygodniu wypadnie pierwszy piątek miesiąca grudnia. Możliwość spowiedzi codziennie rano i wieczorem oraz w czasie dyżuru adoracyjnego. W czwartek będziemy w konfesjonałach od godziny 16.00 – 18.00. W pierwszy piątek na Mszę święta wieczorową przyjdą kandydaci do Sakramentu Bierzmowania.
 5. W sobotę przypadnie Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte przed południem o godzinie 6.30 i 8.00. Po południu o 16.00 i 18.00. Na godzinę 18.00 zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone i rozdane łańcuszki oraz medaliki z Matką Bożą. Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godziny 9.00 do 16.00.
 6. W sobotę 8 XII od godziny 12.00 – 13.00 tzw. GODZINA MIŁOSIERDZIA. Matka Boża w objawieniach informuje, że w tym dniu i w tej godzinie niebo staje się nad nami otwarte i Boże Miłosierdzie jest dla człowieka na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy więc we piątek od 12.00 – do 13.00 na czuwanie modlitewne.
 7. W przyszłą niedzielę podczas sumy będą udzielone dzieciom chrzty. Dzieci te zgłaszamy do Urzędu Parafialnego do piątku włącznie w godzinach urzędowania. Informujemy także, że chrzty będą udzielone również 26 XII w święto św. Szczepana o godzinie 12.30.
 8. Za tydzień – jak co roku w II Niedzielę Adwentu wg. zarządzenia ma mieć miejsce zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie. Ponieważ u nas będzie w tym dniu składka miesięczna – dlatego część ze składki – odeślemy na ten cel nie organizując zbiórki do puszek.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą składkę na cele diecezjalne. Za tydzień będzie składka miesięczna cele parafialne. Dziękujemy Różom za dyżur adoracyjny w ubiegłym tygodniu i przypominamy, że dyżur ten przypadnie: Jutro – Róża błog. Bronisławy (B. Bazan); we wtorek – św. Cecylii (C. Dudzik); w środęświętej Elżbiety (H. Siwy): w czwartek – świętej S. Faustyny (U. Bąk): w piątek – Róża św. Wojciecha (A. Boska), w sobotę – św. Jadwigi (A. Winiarska).
 10. Wyrażamy wdzięczność Paniom z Zabajki za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy w piątek na godziną 18.45 z Panie z Zabajki od nr 71 – 85 włącznie.

ORAZ:

 • W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas VIII i III gimnazjum – przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania
 • We wtorek na Mszę świętą wieczorną a następnie na spotkanie zapraszamy rodziców ministrantów.
 • W środę 5 grudnia w wigilię wspomnienia św. Mikołaja po Mszy świętej Roratniej (g.19.00) zapraszamy Oazę i Liturgiczną Służbę Ołtarza do auli Przedszkola parafialnego na spotkanie ze św. Mikołajem. Także rodzice, którzy chcieliby w ten sposób obdarować swoje dzieci – proszeni są o kontakt ze św. Mikołajem
  5 grudnia w godzinach pracy przedszkola – u Siostry Dyrektor.
 • Do każdej parafii doręczono Świece Wigilijnej Dzieciom – duże i małe. Świece oraz opłatki są do nabycia
  w zakrystii. Zaopatrzono również każdą parafię w „torby miłosierdzia”, które mogą być zabrane z kosza znajdującego się w przedsionku naszej świątyni. Torby napełnione produktami i złożona żywność – zostaną przekazane przed Świętami ludziom starszym – potrzebującym – z naszej parafii.
 • Proszono, by przypomnieć, że Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Głogów Małopolski organizuje dzisiaj w Domu Kultury Mikołajkowy Koncert Charytatywny podczas którego odbędzie się kwesta na rzecz dzieci
  z terenu Gminy Głogów Małopolski dotkniętych chorobą nowotworową.
 • Rycerze Kolumba wydrukowali 12-stronicowy kalendarz na rok 2019. Umieszczone zostały w tym kalendarzu obraz z naszej świątyni. Będą rozprowadzali je w przyszłą niedzielę. Dobrowolne datki zbierane do puszek zostaną przekazane na środki higieniczne, pampersy oraz odżywki do Domu Samotnej Matki prowadzonego przez Siostry Sercanki w Rzeszowie.