OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24 maja
2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. Nabożeństwo Majowe o godzinie 17.30.
 2. W kalendarzu liturgicznym najbliższego tygodnia – przypadnie:
 • We wtorek wspomnienie św. Flipa Nereusza – Kapłana
 • W piątek św. Urszuli Ledóchowskiej – Dziewicy
 • W sobotę piąta rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Głogowskiej
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 1. Msze święte w tygodniu bez zmian. Nabożeństwo majowe wraz z Nowenną do Ducha Świętego o 17.30.
 2. Od wczoraj w naszej parafii trwa tygodniowe nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Niech obecność Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan pomoże nam w pogłębieniu naszej pobożności Maryjnej i będzie przygotowaniem do piątek rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Głogowskiej, a także czasem modlitwy w intencji naszych braci prześladowanych za wiarę. Obraz przybył do nas z Zamościa. Organizacją Nawiedzenia zajmują się Rycerze Kolumba.
 3. Niech ten tydzień będzie wykorzystany przez Wiernych do skorzystania ze spowiedzi i Komunii świętej Wielkanocnej. Codziennie przed południem od godziny 9.00 – 10.00 będzie dwóch kapłanów w konfesjonale. Po południu będziemy spowiadali od godziny 16.45 do 18.00.
 4. W sobotę 30 maja Obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan zostanie przekazany do Nowej Dęby.
 5. Zapraszamy Wiernych w sobotę na Mszę świętą wieczorową podczas której podziękujemy Panu Bogu za dar Koronacji Obrazu Matki Bożej Głogowskiej który miał miejsce 30 maja 2015 roku.
 6. Dziękujemy Wiernym za składkę miesięczną na cele parafialne – z ubiegłej niedzieli. W maju na ten cel złożono 121 kopert.
 7. Dziękujemy Rodzinom z ul. Bolesława Prusa za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni prosimy w sobotę na godzinę 9.00 rodziny zamieszkałe również przy ul. Bolesława Prusa (pomiędzy ul. Ogrodową i Mickiewicza) – numery parzyste.
 8. „Bóg zapłać” wszystkim pełniącym dyżur adoracyjny w ubiegłym tygodniu. Przypominamy że dyżur w tym tygodniu przypadnie: W poniedziałek Róża – św. O. Pio (H. Kwaśny);, wtorek – św. Rafała Archanioła (Cz. Pado); środa – św. Moniki (M. Bąk);  czwartek – św. Józefa (W. Łyczko);  piątek – św. Antoniego (E. Piątek) i sobota –  św. Małżonków  Ludwika i Zelii Martin (Z. Kogut).
 9. W tym tygodniu o godz. 18:40 odbędą się spotkania z dziećmi klas III: we wtorek kl. III a, w środę kl. III b, w czwartek kl. III c i w piątek kl. III d.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 maja
2020 r.

 1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocy. Msze święte w porządku niedzielnym. Po południu o godzinie 17.30 Nabożeństwo Majowe.
 2. W związku z nowymi decyzjami Państwowymi od dzisiejszej niedzieli w naszej świątyni może przebywać 110 osób. W miarę możliwości i respektując przepisy sanitarne zachęcamy wiernych do powrotu do regularnego życia sakramentalnego i udziału w Eucharystii. Przypominamy także, że nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy Św. w świątyni, ale nie zwalnia ona z obowiązku łączności duchowej i modlitwy poprzez transmisje telewizyjne, radiowe czy internetowe. Z naszego Sanktuarium internetowa transmisja sumy w niedzielę o godz. 11:00.
 3. W kalendarzu liturgicznym najbliższego tygodnia przypadnie:
 • W poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe czyli dni modlitw o urodzaje. Ze względu
  na epidemię nie będzie procesji do krzyża. O godzinie 17.30 rozpocznie się litania
  do Wszystkich Świętych wraz z prośbą skierowaną do Pana Boga o urodzaje
  i błogosławieństwo w pracy. Następnie odśpiewamy litanię do Matki Bożej w ramach nabożeństwa majowego. Zapraszamy Wiernych do wspólnej modlitwy.
 1. W poniedziałek wypada 100. Rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W telewizji i Internecie znajdziemy wiele wartościowych programów dotyczących naszego świętego rodaka. Na stoliku z prasą wyłożone są pamiątkowe foldery z modlitwami do św. Jana Pawła II. Prosimy zabierać (jedno na rodzinę).
 2. W sobotę o godzinie 17.00 rozpocznie się w naszej parafii tygodniowe nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. W tym roku nie było u nas rekolekcji wielkopostnych. Planowaliśmy je przed piątą rocznicą Koronacji Obrazu Matki Bożej Głogowskiej. Ze względu na pandemię rekolekcji nie będzie. Niech obecność Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan pomoże nam w pogłębieniu naszej pobożności Maryjnej i będzie okazją do modlitwy w intencji naszych braci prześladowanych za wiarę. Obraz przybędzie do nas z Zamościa. 30 maja zostanie przekazany do Nowej Dęby. Organizacją Nawiedzenia zajmują się Rycerze Kolumba.
 3. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 4. W ciągu tygodnia Msze święte bez zmian.
 5. Dziękujemy Wiernym za dzisiejszą składkę miesięczną przeznaczoną na cele parafialne.
 6. Dziękujemy Rodzinom z Leśnej Woli za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni prosimy w sobotę na godzinę 9.00 rodziny zamieszkałe pomiędzy ul. Polną i Mickiewicza z ul. Bolesława Prusa.

ORAZ:

 • Dyżur adoracyjny w tym tygodniu przypadnie: W poniedziałek Róża św. Urszuli (Z. Cebula), we wtorek – św. Weroniki (K. Grodecka); w środę – św. Barbary (S. Żeglicka); w czwartek św. Rodziny (B. Bajek); w piątek – św. Łucji (G. Barczak), w sobotę – św. J. S. Pelczara (B. Litwin).
 • Dziękujemy w imieniu parafii Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za prace wykonane w ogrodzie Maryjnym i wokół świątyni.
 • W najbliższą sobotę Biskup rzeszowski wyświęci nowych diakonów, a 30 maja nowych kapłanów. Otoczmy kandydatów do święceń i wszystkich kleryków naszą modlitwą przez wstawiennictwo Matki Bożej wychowawczyni powołań kapłańskich. Pod Twoją Obronę…