OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20 października 2019 r.

 1. Przeżywamy 29 Niedzielę Zwykłą. Rozpoczyna ona w Kościele Tydzień Misyjny. Msze święte w porządku niedzielnym. Podczas sumy małżonkowie (z całej gminy) którzy obchodzą w tym roku jubileusz 50-lcia zawarcia małżeństwa – będą dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i prosili o potrzebne łaski dla siebie i swojej rodziny przez wstawiennictwo Matki Bożej Głogowskiej. O godzinie 17.30 – Nabożeństwo Różańcowe.
 2. W kalendarzu liturgicznym w najbliższy wtorek przypadnie liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II – Papieża a w przyszłą niedzielę – Rocznica Poświęcenia miejscowego kościoła.
 3. W ciągu tygodnia Msza święta rano o 6.30, 7.15 i wieczorem o 18.00. Nabożeństwo Różańcowe w październiku przed Mszą świętą wieczorną tj. o 17.30 W środę Nabożeństwo Różańcowe rozpoczniemy Nowenną do Matki Bożej.
 4. Na wtorek nasza parafia została zaproszona przez Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie do tzw. „mostu modlitewnego”. W łączności z całą społecznością Wyższego Seminarium w Rzeszowie o godzinie 17.00 rozpoczniemy wspólną adorację a następnie odmówimy różaniec w ramach nabożeństwa październikowego w intencji powołań kapłańskich, alumnów tego Seminarium oraz wspólnoty parafialnej. Przełożeni i klerycy również w tym dniu będą modlić się za nas. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do tej wspólnej modlitwy.
 5. Dziękujemy za składkę miesięczną z ubiegłej niedzieli na cele parafialne. W październiku założono na ten cel 104 koperty.
 6. Dziękujemy także za dzisiejszą składkę na Misje Katolickie w świecie.
 7. Dziękujemy Rycerzom Kolumba za wczorajsze prace podjęte przy porządkowaniu cmentarza przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Wiernych prosimy o segregowanie śmieci i odpadów. Ponieważ już dwa razy paliły się śmieci znajdujące się w wybudowanych silosach – bardzo prosimy o nie wyrzucanie tlących się zniczy lub innych niedopałków.
 8. Informujemy również, że po wycięciu drzew od strony południowej cmentarza – sanitariaty zostały przeniesione na stronę północną (obok silosu na śmieci). Zostały uruchomione sanitariaty przy budynku gospodarczym. Dojście chodnikiem od strony północnej.
 9. Bóg zapłać Paniom z ul. Jasnej za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy za tydzień na godzinę 9.00 Panie z ul. Pięknej (bez bloków).
 10. Wyrażamy także wdzięczność Członkom Róż Różańcowych za dyżur adoracyjny w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu:  Jutro Róża św. Rodziny  (B. Bajek), we wtorek – św. Łucji (G. Barczak), w środę – św. J. S. Pelczar (B.Litwin), w czwartek – św. Michała Arch.(J. Grygiel), w piątek – św. O. Pio (H. Kwaśny) i w sobotę – św. Rafała Archanioła (Cz. Pado).

ORAZ:

 • Przypominamy, że 27 października (w przyszłą niedzielę) po Mszy świętej o godzinie 9.30 w Domu Pielgrzyma – odbędzie się spotkanie z Przewodniczącymi Żywego Różańca. Prosimy by na to spotkanie doręczone zostały listy przynależących do Róż Różańcowych. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby się zapisać do Żywego Różańca.
 • Służba Liturgiczna w tym tygodniu będzie miała spotkania w grupach. W sobotę o godz. 9:00 kandydaci i najmłodsi ministranci, a we wtorek po Mszy wieczornej starsi.
 • Nabożeństwo różańcowe w najbliższy czwartek poprowadzą dzieci z Parafialnego Przedszkola Św. Michała Archanioła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
13 października 2019 r.

 1. Przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą. W Polsce dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako XIX Dzień Papieski podczas którego dziękujemy Panu Bogu za pontyfikat i osobę św. Jana Pawła II. Między Mszami słuchamy fragmentów papieskich homilii i przemówień, a w bocznej kaplicy możemy oglądnąć wystawę przygotowaną przez ks. Michała „Pomniki Jana Pawła II”.
 2. Msze święte – bez zmian – w porządku niedzielnym. O godzinie 17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
 3. Różaniec w październiku przed Mszą świętą wieczorną tj. o 17:30. W środę Nabożeństwo Różańcowe wraz Nowenną do Matki Bożej. Prosimy Wiernych o udział w tym Nabożeństwie w porządku podanym przed pierwszą niedzielą października.
 4. Za tydzień rozpocznie się w Kościele Tydzień Misyjny. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Misje w świecie.
 5. Dziękujemy Wiernym za dzisiejszą składkę na rzecz prowadzonych prac przy parafii oraz ofiary składane do puszek z okazji Dnia Papieskiego, które są przeznaczone na stypendia dla ubogiej, zdolnej młodzieży. Kwestę przeprowadza Szkolne Kolo Caritas ze Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp.
 6. Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Szkoła Podstawowa w Głogowie Małopolskim wyrażają wdzięczność wolontariuszom i opiekunom grup za udział w akcji środowiskowej „Pomóż dziecku”. Wszystkim darczyńcom składamy podziękowania za hojność, udzielone wsparcie i okazanie ogromnego serca otwartego na potrzeby drugiego człowieka.
 7. Rycerze Kolumba – przypominają, że prowadzona jest dzisiaj akcja honorowego oddawania krwi.  Ma ona miejsce na placu przy Przedszkolu Publicznym – ulica Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 14 w Głogowie Małopolskim. Zapraszają chętne, pełnoletnie osoby w godzinach od 9.00 – 13.00. Potrzebny będzie dowód osobisty.
 8. Dzisiaj również trwają w Polsce wybory do Sejmu i Senatu. Prosimy Wiernych o wzięcie udziału w tych wyborach. Pomóżmy również osobom starszym – podwożąc ich pod lokal wyborczy.  Do głosowania – należy zabrać ze sobą dowód osobisty.
 9. Bóg zapłać Paniom z ulicy Żeromskiego za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy za tydzień na godzinę 9:00 Panie z  ulicy Jasnej.

ORAZ:

 • Informujemy, że 27 października (w niedzielę za dwa tygodnie) odbędzie się spotkanie z wszystkimi Przewodniczącymi Żywego Różańca. Prosimy by na to spotkanie doręczone zostały listy przynależących do Róż Różańcowych. Na to spotkanie (już dzisiaj) zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby się zapisać się do Żywego Różańca.