OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 lutego 2020 r.

 1. Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą. Msze święte dzisiaj i w ciągu tygodnia – bez zmian.
  O godzinie 17.30 Niespory Niedzielne. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej.
 2. W sobotę przypadnie liturgiczne święto Katedry Świętego Piotra.
 3. W ciągu całego roku kalendarzowego – codziennie dla jednej parafii naszej diecezji – jest wyznaczona całodzienna ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Na najbliższy wtorek wyznaczono dla naszej w Parafii taką całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy więc Wiernych do liczniejszego niż zwykle nawiedzania w tym dniu Pana Jezusa obecnego
  w Eucharystii.
  Natomiast 25 lutego – we wtorek poprzedzający Środę Popielcową będziemy prosili o włączenie się w adorację ulicami – w takim porządku godzinowym jak to ma miejsce co roku przed Wielkim Postem.
 4. PROGRAM ADORACJI – WTOREK (przed środą popielcową) – 25 II 2020
  8.00 – 9.00         Osiedle Wola Cicha i Osiedle Zabajka

  9.00 -10.00        ul. 3-Maja, Piekarska, Krotka i Witosa, Zbożowa, Podleśna, Jesienna i Wiosenna

  10.00 – 11.00      Piaski Zabajskie, Piaski Głogowski, Grabnik i Sosnowa

  11.00 – 12.00      Leśna Wola, ul. Cicha, Polna, Warzywna, Klonowa, Lipowa, Kwiatowa, i Miła

  12.00 – 13.00      Długa, Jasna, Modrzewiowa, Piękna i bloki przy ul. Pięknej

  13.00 – 14.00      Borsuk, Ogrodowa, Rzeszowska, Topolowa, Targowa i Towarowa

  14.00 -15.00       Partyzantów, Wojska Polskiego, Żeromskiego, Rolnicza,  Wygoda,

  15.00 – 16.00      Kochanowskiego, Prusa, Mickiewicza i Larymowicza

  16.00 – 17.00      Krzysztofa Głowy, Kościelna, Zielona i Rynek

  17.00 – 18.00      Sikorskiego, Okulickiego i przyległe, Joselewicza, Sienkiewicza, 11-Listopada, Krzywa, Fabryczna, Konwaliowa, Storczykowa i Nad Stawem ORAZ POZOSTAŁE ULICE

 5. Dziękujemy Wiernym za składkę miesięczną z ubiegłej niedzieli na rzecz prowadzonych prac przy parafii. W lutym na ten cel złożono 118 kopert.
 6. Bóg zapłać Rodzinom z ul. Lipowej za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy za tydzień – w sobotę na godzinę 9.00 Rodziny z ul. Lipowej – z pozostałych numerów.
 7. Dziękujemy również za udział w adoracji Najświętszego Sakramentu i przypominamy,
  że w tym tygodniu dyżur adoracyjny pełnią: w poniedziałek św. Jana Pawła II (W. Zając), we wtorek św. Urszuli (Z. Cebula), w środę  św. Weroniki (K. Grodecka), w czwartek  św. Barbary (S. Żeglicka), w piątek św. Rodziny (B. Bajek) i w sobotę św. Łucji (G. Barczak).

oraz:

 • Proszono, aby ogłosić, że Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
  w Rzeszowie organizuje w dniach od 17 – 25 kwietnia pielgrzymkę do MEDJUGORIE. Bliższe informacje zostały umieszczone w gablocie parafialnej.
 • Burmistrz Głogowa Małopolskiego informuje, że 30 kwietnia 2020 roku potrwa nabór wniosków na wymianę pieców węglowych na inne ekologiczne źródła ciepła. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Głogowie Małopolskim – ratusz I piętro – pokój nr 12.
 • W związku z beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w Warszawie 7 czerwca br. z naszej parafii planujemy wspólny wyjazd na te uroczystości. W związku z tym, że musimy zarezerwować karty wstępu na plac dla uczestników Mszy beatyfikacyjnej oraz karty parkingowe dla autobusów już dzisiaj prosimy, aby osoby chętne na wyjazd dokonały zgłoszenia swojego udziału w zakrystii. Przy zgłoszeniu należy koniecznie podać imię i nazwisko, adres, numer PESEL oraz koniecznie numer telefonu kontaktowego. Koszt wyjazdu na chwilę obecną to 80 zł. (kwota może ulec zmianie). Przy zgłoszeniu należy wpłacić zaliczkę 40 zł. Szczegóły pielgrzymki zostaną podane w późniejszym czasie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
9 lutego 2020 r.

 1. Przeżywamy V Niedzielę ZWYKŁĄ. Msze święte bez zmian. W kalendarzu liturgicznym najbliższego tygodnia przypadnie: w poniedziałek wspomnienie św. Scholastyki – Dziewicy, we wtorek Matki Bożej z Lourdes, w piątek św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy
 2. We wtorek NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 18.00 ze względu na XXI Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy w tym dniu ludzi starszych i chorych na godzinę 16:00 na Mszę świętą podczas której będziemy modlili się o zdrowie i potrzebne łaski, a po Mszy świętej zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Pół godziny wcześniej będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Prosimy aby rodziny i sąsiedzi ludzi chorych
  i starszych zorganizowali im pomoc, by mogli wziąć udział w tym nabożeństwie.
 3. Msza święta dla chorych w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym także we wtorek o godzinie 10.00.
 4. W ciągu tygodnia msza święta rano o 6.30 i 7.15 oraz wieczorem o godzinie 18.00.
 5. Dziękujemy Wiernym za dzisiejszą składkę miesięczną na rzecz prowadzonych prac przy parafii.
 6. Dziękujemy Rodzinom z ul. Kwiatowej za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni
  i prosimy na sobotę na godzinę 9.00 Rodziny z ul. Lipowej od nr 1 -14 włącznie.

ORAZ:

 • W czwartek 13 lutego odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej egzamin dla młodzieży która ma przystąpić w tym roku do Sakramentu Bierzmowania. O godz. 14:00 uczniowie klas 8a i 8b, a o godz. 15:00 uczniowie klas 8c i 8d oraz uczniowie z zewnątrz. Prosimy by w egzaminie wziął udział przynajmniej jeden z rodziców poszczególnych kandydatów.
 • Służba Liturgiczna w tym tygodniu będzie miała spotkania w grupach. W sobotę
  o godz. 9:00 kandydaci i najmłodsi ministranci, a we wtorek o godz. 18:30 starsi.
 • Dziękujemy Członkom Róż Różańcowych za udział w adoracji Najświętszego Sakramentu i przypominamy, że w tym tygodniu dyżur adoracyjny pełnią; w poniedziałek św. Judy Tadeusza (Z. Siłka), we wtorek błog. Karoliny (S. Bazan), w środę – św. Katarzyny (Irena Kłeczek), w czwartek św. Kingi (K. Gagat), w piątek św. Magdaleny (J. Zarębska) i w sobotę św. Małgorzaty (S. Dolecka).