OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 lutego 2019 r.

 1. Przeżywamy VI Niedzielę ZWYKŁĄ. Msze święte bez zmian. O godzinie 17.30 Niespory Niedzielne. Ostatnia Msza święta o godzinie 18.00 po której Ojciec Ludwik przeprowadzi katechezę i nabożeństwo uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.
 2. W ciągu tygodnia msza święta rano o 6.30 i 7.15 w kaplicy Matki Bożej Głogowskiej oraz wieczorem o godzinie 18.00. W środę z Nowenną do Matki Bożej.
 3. W ciągu całego roku kalendarzowego – codziennie w jednej parafii naszej diecezji – jest wyznaczona całodzienna ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Na jutro wyznaczono dla naszej w Parafii taką całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Prosimy, aby Wierni włączyli się w tą adorację ulicami w takim porządku godzinowym jak to ma miejsce co roku przed Wielkim Postem. W gablocie umieszczono przypomnienie o której godzinie i która ulica ma wyznaczoną adorację. Można również znaleźć tą informację w biuletynie parafialnym lub w internecie.
 4. Dziękujemy Wiernym za składkę miesięczną z ubiegłej niedzieli na rzecz prowadzonych prac przy parafii. W lutym na ten cel złożono 128 kopert.
 5. “Bóg zapłać Paniom z Piasków Głogowskich za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy za tydzień – w sobotę na godzinę 9.00 Panie z pozostałych numerów z Piasków Głogowskich.

ORAZ:

 • Dziękujemy za udział w adoracji Najświętszego Sakramentu i przypominamy, że w tym tygodniu dyżur adoracyjny pełnią: w poniedziałek św. Urszuli (Z. Cebula), we wtorek św. Weroniki (K. Grodecka), w środę św. Barbary (S. Żeglicka),  w czwartek św. Rodziny (B. Bajek) w piątek św. Łucji (G. Barczak) i w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara.

 

ADORACJA – PONIEDZIAŁEK 18 II 2019

 8.00 – 9.00          Wola Cicha i Zabajka

9.00 -10.00         ul. 3-Maja, Piekarska, Krotka i Witosa, Zbożowa, Podleśna, Jesienna i Wiosenna i przyległe.

10.00 – 11.00      Piaski Zabajskie, Piaski Głogowski, Grabnik i Sosnowa

11.00 – 12.00      Leśna Wola, ul. Cicha, Polna, Warzywna, Klonowa, Lipowa, Kwiatowa, i Miła

12.00 – 13.00      Długa, Jasna, Modrzewiowa, Piękna i bloki przy ul. Pięknej

13.00 – 14.00      Borsuk, Ogrodowa, Rzeszowska, Topolowa, Targowa i Towarowa

14.00 -15.00       Partyzantów, Wojska Polskiego i ulice przyległe, Żeromskiego, Rolnicza,  Wygoda,

15.00 – 16.00      Kochanowskiego, Prusa, Mickiewicza i Larymowicza

16.00 – 17.00      Krzysztofa Głowy, Kościelna, Zielona i Rynek

17.00 – 18.00    Sikorskiego, Joselewicza, Sienkiewicza, 11-Listopada, Krzywa, Fabryczna i ulice przyległe do Fabrycznej, Konwaliowa, Storczykowa i Nad Stawem, Okulickiego oraz pozostałe ulice.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10 lutego 2019 r.

 1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. Msze święte bez zmian. Niedziela ta poprzedza przypadający jutro Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy jednak dzisiaj na godzinę 20 ludzi starszych i chorych. Będzie dzisiaj łatwiej niż jutro zarówno  rodzinom lub sąsiadom ludzi chorych i starszych zorganizować im pomoc, by mogli wziąć udział w tym nabożeństwie. Będziemy modlili się na różańcu o zdrowie dla nich i potrzebne łaski dla opiekunów. Po różańcu będzie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 2. Natomiast jutro w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym o godzinie 10.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich chorych z naszej parafii.
 3. Przypominamy, że dzisiaj po Mszy świętej wieczorowej rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie dla młodzieży. Prosimy młodzież o skorzystanie z tych nauk bo ich ukończenie jest wymagane przed zawarciem małżeństwa.
 4. W ciągu tygodnia msza święta rano o 6.30 i 7.15 w kaplicy Matki Bożej Głogowskiej oraz wieczorem o godzinie 18.00. W środę z Nowenną do Matki Bożej.
 5. Dziękujemy Wiernym za dzisiejszą składkę miesięczną z przeznaczeniem na cele parafialne.
 6. Bóg zapłać Paniom z ul. Piasków Zabajskich za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni i prosimy za tydzień – w sobotę na godzinę 9.00 Panie z Piasków Głogowskich – numery nieparzyste.
 7. Dyżur adoracyjny w tym tygodniu: w poniedziałek dla Róży św. Katarzyny (I. Kłeczek); we wtorek św. Kingi (K. Gagat), w środę św. Magdaleny (J. Zarębskiej), w czwartek św. Małgorzaty (S. Dolecka), w piątek św. Piotra i Pawła (R. Tęcza), i w sobotę św. Teresy (E. Cisło).

ORAZ:

 • W imieniu Rycerzy Kolumba dziękujemy Wiernym za nabycie wydanego przez Nich kalendarza na rok 2019 i złożoną  z tej okazji ofiarę. Kalendarze te były również rozprowadzane przy kościele św. Józefa na Niwie, w Budach Głogowskich, Stykowie i Przewrotnym. Dochód w wysokości 5.000 zł został przekazany na pampersy, odżywki i środki higieniczne dla dzieci znajdujące się w Domu Samotnej Matki w Rzeszowie. Dom ten prowadzą Siostry Sercanki i znajduje się przy ulicy Ks. inf. Józefa Sondeja 7. W nim znajduje się również tzw. „Okienko Życia”.
 • Informujemy Wiernych, że w okresie ferii część przyjętych intencji mszalnych zostanie odprawiona poza parafią.