Odpust Parafialny i wmurowanie Kamienia Węgielnego w świątyni w Zabajce

W niedzielę 30 maja, obchodziliśmy odpust parafialny połączony z szóstą rocznicą koronacji Obrazu Matki Bożej Głogowskiej w naszym Sanktuarium. Uroczystą Sumę Odpustową, odprawioną o godzinie 17:00 celebrował ks. biskup Jan Wątroba. Przy okazji tej wizyty Pasterza naszej diecezji, poświęcony oraz wmurowany został Kamień Węgielny w powstającym kościele na osiedlu Zabajka.

„Z wielką radością przybyłem na wielkie święto głogowskiej parafii. Składam na ołtarzu eucharystii to najmłodsze, najnowsze dzieło Waszej wiary i ofiarności, jakim jest powstający kościół parafialny na osiedlu Zabajka, mając nadzieję, że Pan Bóg będzie w dalszym ciągu błogosławił parafianom przez wstawiennictwo ukoronowanej 6 lat temu Matki Najświętszej” – powiedział podczas uroczystości biskup Jan Wątroba.

Symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego dokonali wspólnie proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Małopolskim ks. Adam Samel, biskup rzeszowski Jan Wątroba oraz dziekan dekanatu głogowskiego – ks. Stanisław Kamiński. W miejscu, gdzie wmurowany został kamień zawisła również tablica pamiątkowa.

Fotogaleria dostępna jest TUTAJ

Materiał wideo zarejestrowany: