„FELIETON WIKAREGO” na niedzielę 31 lipca 2022 r.

Zapraszamy do lektury felietonu naszego wikariusza ks. Dariusza Mikruta:

OWOCE NASZEGO ŻYCIA cz. 2

Może zdziwiliście się, Drodzy Czytelnicy, tym przydługawym opowiadaniem z poprzedniej niedzieli, ale chciałem Wam pokazać, że warto walczyć prawdą i modlitwą za innych, aby regulować nasze relacje. Tylko współpraca z Bogiem i ludźmi przynosi dobre owoce.
Teraz zadajmy sobie pytania: jak my traktujemy się wzajemnie w pracy czy w domu – może częściej niszczymy innych niż pomagamy? Czy mamy odwagę wyjaśnić sprawę do końca – czy po prostu czekamy, aż czas uleczy rany, a sami wiemy, że tu czas nic nie pomoże, ale potrzeba naszego zaangażowania, aby budować wspólnotę  zakładu pracy, a nie „wyścig szczurów”. Pomyślmy, jakie owoce wydajemy przez nasze postępowanie? Kiedy ostatnio szczerze  rozmawialiśmy z tymi, których nie potrafimy zaakceptować, którzy nas denerwują? A w ogóle modlimy się o uzdrowienie sytuacji, czy najlepiej tylko narzekać i siać smutek i bunt? Pytania te są bardzo trudne, ale i niezwykle istotne, ponieważ pozwolą nam  zaangażować się na nowo i zobaczyć światło nadziei, ale potrzeba zrobić krok, dać szansę i nie przekreślać. Jesteście gotowi do tego działania, czy dalej się boicie i uważacie, że przesadzam? Bądźcie konkretni, nie uciekajcie, bo jak długo starczy wam sił i dokąd pójdziecie?

„Słuchając przypowieści Jezusa, nie chcemy z nich czerpać wiadomości, w jaki sposób uprawiać zboże i pielęgnować nasze ogródki. Przypowieści Jezusa zawierają w sobie przesłania, które trzeba właściwie rozumieć.(…)Musimy być świadomi, że uczestniczymy w walce dobra ze złem.(…)Trzeba wytrwać i zaufać cierpliwości Boga. Przez nasze codzienne życie umocnione Eucharystią, przyczynimy się do rozwoju królestwa niebieskiego na ziemi” – jak napisał Dariusz Kwiatkowski w swoim rozważaniu pt. „Cierpliwość Boga”.

Wydawajmy dobre owoce naszego życia, bo sami wiemy, że potrzeba włożyć wiele wysiłku, jednak wystarczy dobre serce i chęć powstawania ze zła ku dobru, jak pisał Fiodor Dostojewski: „Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko,
że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.