Koncert kolęd Warszawskiego Chóru im. Jana Pawła II

W niedzielę 21. stycznia 2024 odbył się koncert Warszawskiego Chóru im. św. Jana Pawła II. Dyrygentką jest Zofia Borkowska, a duszpasterzem Chóru jest ks. prałat Bogdan Bartołd. Chór funkcjonuje od 2014 r., choć jego korzenie sięgają dnia śmierci Papieża Jana Pawła II w 2005 r. Zespół gromadzi pasjonatów chóralistyki, z którymi współpracuje profesjonalna kadra instruktorska. Około 30-osobowy chór ma w swoim repertuarze zarówno utwory a cappella, jak i duże dzieła wokalno-instrumentalne. Chór aktywnie uczestniczy w życiu liturgicznym Kościoła, włączając się w śpiew podczas Mszy Świętych oraz przygotowując specjalne koncerty na poszczególne okresy roku liturgicznego. Zespół koncertuje w Warszawie oraz innych polskich miastach. Współpracuje z uznanymi kompozytorami, orkiestrami i dyrygentami. Wielkim marzeniem Chóru było zaśpiewanie w miejscu gdzie spoczywa św. Jan Paweł II, spełniło się ono we wrześniu 2022 r. Chór na zaproszenie Fundacji Jana Pawła II zaśpiewał w Bazylice św. Pankracego gdzie chórowi towarzyszyła Orkiestra Filharmonii Rzymskiej czy w Bazylice św. Piotra na Watykanie – tuż przy grobie swojego Patrona.

Galeria zdjęć: Koncert Warszawskiego chóru im. Jana Pawła II