Parafialna pielgrzymka szlakiem św. Jana Pawła II

W sobotę, 18 listopada 2023r. 100 osobowa grupa parafian udała się do miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II, aby uczcić 45. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od Wadowic, gdzie „…wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło” – jak wspominał Ojciec Święty.
Zwiedziliśmy Dom Rodzinny Jana Pawła II, w którym obecnie mieści się multimedialne muzeum oraz kościół Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, z wymownym napisem „Czas ucieka, wieczność czeka”, gdzie 20 czerwca 1920 roku przyszły papież przyjął chrzest. Oczywiście każdy z nas spróbował wadowickich kremówek, którym reklamę zrobił maturzysta Karol Wojtyła.
Kolejnym punktem naszego pielgrzymowania było sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, które przyszły papież, nawiedzał ze swoim ojcem Karolem i starszym bratem Edmundem. Miejsce to było dla niego szczególnie ważne po śmierci matki Emilii, kiedy obrał sobie Maryję za opiekunkę. Przy cudownym obrazie Matki Bożej Kalwaryjskiej uczestniczyliśmy w Eucharystii.
Centrum Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach,  na tzw. „Białych Morzach” było dalszym punktem naszego pielgrzymowania. Wśród wielu kaplic, które tam się znajdują, szczególną uwagę zwróciliśmy na „Kaplicę Kapłańską”. Została ona zaprojektowana na wzór krypty św. Leonarda na Wawelu, w której ks. Karol Wojtyła odprawił swoją pierwszą mszę świętą. Obecnie znajduje się tam płyta z grobu Jana Pawła II, pochodząca z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie, z relikwiami św. Jana Pawła II- w formie otwartego Ewangeliarza, zamkniętego przez wiatr w czasie pogrzebu Ojca Świętego.
Spacerem przeszliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach, gdzie przez wstawiennictwo św. Faustyny wypraszaliśmy potrzebne łaski przed Cudownym Obrazem z napisem „Jezu, ufam Tobie!”

Galeria zdjęć: • 2023.11.18 – Parafialna pielgrzymka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.