Duszpasterze

PROBOSZCZ PARAFII


Ks. Adam Samel
(proboszcz od 1996 r.)

Ks. Proboszcz pochodzi z Dąbrowy Tarnowskiej.
Wyższe Seminarium Duchowne ukończył w Tarnowie przyjmując
w 1977 r. Święcenia Kapłańskie.

  WIKARIUSZ

Ks. Dariusz Mikrut
(wikariusz od 2018 r.)

Ks. Dariusz pochodzi z Parafii pw. Św. Katarzyny w Tyczynie.
Wyższe Seminarium Duchowne ukończył w Rzeszowie przyjmując
w 2004 r. Święcenia Kapłańskie z rąk Ks. Bpa Kazimierza Górnego.

Dotychczasowe placówki duszpasterskie to: Wysoka Strzyżowska, Rzeszów i Kołaczyce.

WIKARIUSZ

Ks. Michał Polański
(wikariusz od 2018 r.)

Ks. Michał pochodzi z Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Rzeszowie.
Wyższe Seminarium Duchowne ukończył w Rzeszowie przyjmując
w 2010 r. Święcenia Kapłańskie z rąk Ks. Bpa Kazimierza Górnego.

Dotychczasowe placówki duszpasterskie to: Ropczyce i Wielopole Skrzyńskie.

WIKARIUSZ


Ks. Marek Łączkowski
(wikariusz od 2019 r.)

Ks. Marek pochodzi z Parafii pw. Chrystusa Króla w Przeworsku.
Wyższe Seminarium Duchowne ukończył w Przemyślu przyjmując
w 1987 r. Święcenia Kapłańskie z rąk Ks. Bpa Ignacego Tokarczuka.

POMOC DUSZPASTERSKA

Ks. Paweł Romanowski
(pomoc duszpasterska od 2018 r.)

Ks. Paweł pochodzi z Parafii pw. Bożego Ciała w Strzyżowie.
Wyższe Seminarium Duchowne ukończył w Przemyślu przyjmując
w 1994 r. w Rzeszowie Święcenia Kapłańskie z rąk Ks. Bpa Kazimierza Górnego.

Dotychczasowe placówki duszpasterskie to: Frysztak, Ropczyce, Biecz, Rzeszów, Londyn, Kołaczyce, Grodzisko, Gładyszów, Rzeszów, Charków i Cmolas.

          Wykaz kapłanów pracujących w parafii głogowskiej  

 opracował: Kazimierz Kłeczek

     Kapłani w Głowowie po założeniu parafii diecezja krakowska

  1. Maciej z Góry 1595 (pleban z Świlczy)
  2. Stanisław Rinda 1602 (wikariusz z Zaczernia)
  3. Łukasz Matiaszewski 1607 proboszcz
  4. Jerzy Mutaczewski 1706 proboszcz
  5. Wojciech Piechowski 4.08.1706 proboszcz (rodak)
  6. Dominik Lochman 2.05.1718 – 1724 (?) proboszcz
  7. Józef Markiewicz 26.01.1725 – 1729(?) proboszcz
  8. Jakub Borowicz 2.05.1729 – 12.08. 1733 proboszcz
  9. Tomasz Kubasiewicz 1729 – 1733 prebendarz  
  10. Jan Klonkiewicz 12.08.1733 – 10.1737 proboszcz
  11. Paweł Kleczyński 1738 – 3.10.1755 proboszcz (prebenda)
  12. Łukasz Walejczuk – 10.1753-10.1755 drugi prebendarz
  13. Wojciech Wielochowicz  3.10.1755-? trzeci prebendarz
  14. Kazimierz Wolff 9.02.1759- 21.05.1759 proboszcz
  15. Wojciech Wyczyński 21.05.1759 – 27.06.1760 proboszcz
  16. Wojciech Dwojakowski 27.06.1760 – 1763  proboszcz
  17. Jakub Konstanty Erykowski 1763-1772 superior-proboszcz
  18. Niewiarowski Józef  CM – prowadził Misje św. ?
  19. Gierkiewicz Jakub CM  – prowadził Misje św. ?
  20. Tuszewicki Józef Antoni CM 1762 – 1764
  21. Zajączkowski Stanisław CM 1765 – 1769
  22. Mazurkiewicz Maciej CM 1769 – 1771
  23. Muszyński Bartłomiej CM 1771 – 1774
  24. Groszewski Adam CM 1774 – 1777
  25. Białoszewicz Szymon CM 1778 – ?
  26. Janicki Jan CM 1779 – 1780
  27. Jan Kanty Drogocki CM1772-1782 superior – proboszcz
  28. Fabian Tarkowski CM 1783 – 1784 superior – proboszcz

             Kapłani w Głogowie od 1787 roku – diecezja przemyska           

  1. Bętkowski Piotr 16.01.1787 – 4.02.1794 Parochus przybył z Brzostku
  2. Grochmalicki Mateusz 19.06.1787 – 26.11.1795  cooperator /
  3. Kozłowski Łukasz 7.08.1792 – 18.02.1794 cooperator
  4. Momocki Andrzej 17.02.1794 – 15.02.1822 cooperator/comend.
  5. Rychter Gerwazy 4.02.1794 – 17.08.1794 kapucyn comanderiusz
  6. Petkiewicz Wawrzyniec 4.02.1796 – 20.08.1796 Parochus
  7. Fuzowski Wawrzyniec 23.08.1796 – 4.02.1800 Parochus
  8. Momocki Andrzej 3.05.1803 – 1822  Parochus
  9. Lorenz Wincenty 1810-1821 cooperator/comendariusz
  10. Trzonkowski Ildefons  1811 cooperator
  11. Detz Marcin 1822 – 1832 cooperator /parochus
  12. Zengel Jakub 1829 – 1830 cooperator
  13. Sulikowski Michał 1831 cooperator
  14. Tomaniewicz Jan  1832 cooperator
  15. Parochus Vacat 1833 Tomaniewicz Jan administrator (schematyzm)
  16. Buczkowski Józef 1834 – 1844 Parochus
  17. Zgórski Leonard 1833 i 1844 cooperator
  18. Lurski Antoni 1836 – 1838 cooperator
  19. Łyczakowski Aleksander 1839 – 1842 cooperator
  20. Parochus Vacat 1845 excur parochus Mazarkiewicz in Stobierna
  21. Wala Edward 1845 – 1846 cooperator
  22. Czaszyński Franciszek 1846 – 1858 Parochus poszedł do Sanoka
  23. Palch Edward 1853 cooperator
  24. Biega Michał 1855 cooperator (1857-1858 Vacat cooperator
  25. Wywrót Andrzej 1859 Administrator
  26. Radecki Jan 1859 cooperator ,1860 Vacat cooperator
  27. Praszałowicz Ludwik1860 – 1866 Parochus
  28. Różański Julian 1862 Cooperator
  29. Korpisz Marcin  1866 Cooperator
  30. Woźniakiewicz Jakub 1866 – 1871 Parochus  ???
  31. Grodecki Karol  1867 – 1877  Rezydent rodak
  32. Wiechnicki Paweł 1868 – 1886 Rezydent rodak
  33. Rządca Józef 1871 – 1894   Parochus
  34. Fedenowicz Jan  1874  Cooperator
  35. Czarnota Jakub  1875 – 1886  Cooperator
  36. Klimek Jan  1887 – 1910 Cooperator/Parochus
  37. Męski Zygmunt 1896 Cooperator
  38. Kołeczek Ignacy 1898 – 1899 Cooperator
  39. Sandałowski Edward  1900 – 1901 Cooperator
  40. Stopa Błażej  1902 – 1903  Cooperator
  41. Gdula Adolf   1904  Cooperator
  42. Bielawski Józef  1905  Cooperator
  43. Wikliński Franciszek  1906  Cooperator
  44. Syzdek Michał 1907 – 1909 Cooperator
  45. Przybyła Józef 1910  Cooperator
  46. Ramocki Józef 1911 – 26.07.1929    Parochus
  47. Łańcucki Władysław  1912 – 1913     cooperator
  48. Matusz Józef               1914     cooperator
  49. Markowicz Franciszek  1915              cooperator
  50. Guzy Jan  1916 – 1919  Cooperator
  51. Borowiec Marian 1921?
  52.   Forysiewicz Jakub 1923 – 1929  katecheta
  53. Forysiewicz Jakub  16.12.1929 – 10.04.1967  Parochus
  54. Vacat cooperator i katecheta od 1930-1931
  55. Dutkiewicz Bronisław 1932 – 1934   katecheta
  56. Florkiewicz Stanisław  1935 – 1955  katecheta vacat cooperator
  57. Sopalski Franciszek 1942 –  1958 prof. Gimnazjalny
  58. Musiał Karol    1956 – 1958  wikary
  59. Obrocki Wiktor  1958 – 1961 wikary
  60. Moskal Jerzy  1961 – 1963     wikary
  61. Matuła Stanisław 1963 – 1964 wikary
  62. Czarniecki Stanisław 1964 – 1967 wikary
  63. Puzio Bolesław 10.04.1967 – 15.05.1975 Parochus
  64. Wierzbiński Jan   1967 – 1970  wikary
  65. Lorens Władysław 1970 – 1975 wikary
  66. Ujda Stanisław 27.05.1975 – 14.08. 1996  Parochus
  67. Szostak Mieczysław  1975 – 1977 wikary
  68. Jagustyn Władysław 1977 – 1980 wikary
  69. Żak Kazimierz   1980 – 1982 wikary
  70. Edling Jan  1982 – 1983
  71. Czudec Mieczysław 1983 – 1985
  72. Bartnik Piotr  1985 – 1985 wikary
  73. Mazur Wiesław  1985 – 1986  wikary
  74. Niemiec Jan   1985 – 1987 wikary
  75. Figura Marek  1986 – 1988 wikary
  76. Pietrycha Ludwik  1987 – 1989 wikary
  77. Dec Czesław  1988 – 1991  wikary
  78. Grzywacz Jan  1989 – 1991 wikary
  79. Kamiński Stanisław  1991 -1994  wikary
  80. Uchman Władysław  1991 -1993  wikary
  81. Potyrała Wacław  1993  -1997  wikary
  82. Samel Adam 29.08.1996  do chwili obecnej
  83. Urban Marek  1994 – 1996  wikary
  84. Wojciechowski Jan  1996 – 2000  wikary
  85. Janiec Bogusław  2000 – 2002  wikary
  86. Sołtys Andrzej  2000- 2001  wikary
  87. Tendelski Gabriel   2001 – 2003  wikary
  88. Matera Marek  1997 – 2003  wikary
  89. Bożek Józef  2002 –  2010 wikary
  90. Brzostowski Józef  2003 – 2004  TVP
  91. Ciba Paweł 2004 – 2007  wikary
  92. Dołek Ryszard  2004 – 2007 wikary
  93. Soja Piotr  2007 – 2011 wikary
  94. Nogaj Krzysztof  2007 – 2012  wikary
  95. Buczyński Józef  2010 -2012  wikary
  96. Marek Kazimierz 2010 – 2013 rezydent
  97. Sałek Piotr 2011 – 2012  wikary
  98. Klimek Wacław  2012 – 2015
  99. Hajduk Przemysław 2012 – 2014   wikary
  100. Dziadosz Mirosław 2012 – 2015 wikary
  101. Szeliga Stanisław 2014 – 2015 wikary
  102. Fijałkiewicz Mariusz 2014 – 2015 wikary
  103. Czaja Krzysztof 2014 – 2017 wikary
  104. Szurek Jerzy 2015 – 2018 wikary
  105. Mycek Mateusz 2015 – 2018 wikary
  106. Mielec Krzysztof 2015 – 2018 wikary
  107. Paśko Mieczysław 2017 – 2018 wikary