ZAPRASZAMY NA RORATY

ZAPRASZAMY NA RORATY W NASZEJ PARAFII
OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY O GODZ. 18:00

(szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami. W tym roku rozważania roratnie związane będą ze świętymi patronami naszej Ojczyzny)

Roraty – Tak nazywa się Msza święta ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiana przez cały okres adwentu w dni powszednie. Najstarsze ślady odprawianej w Polsce Mszy świętej roratnej sięgają XII wieku. W wieku XVI roraty były już znane w całej Polsce. Zapalanie świecy roratnej w czasie Mszy świętej roratnej – jest ona biała, ozdobiona białą lub niebieską wstążką jest symbolem Maryi, która podobnie jak jutrzenka wyprzedza wschód słońca, jak Ona poprzedziła przyjście Jezusa.